Všechny články
-
Děsí vás čerti? Nejezděte do Klagenfurtu. Průvod rakouských Krampusů tradičně prošel městem
Tradice, která přežila staletí, a dnes láká desetitisíce lidí. Klagenfurtský Krampuslauf není jen děsivá podívaná, ale i přehlídka ručně vyráběných masek a historie.
-
Ikonický švýcarský nožík měl v kapse i Neil Armstrong. V Ženevě si ho můžete zkusit sami vyrobit
Švýcarský nůž se za více než sto let stal světovým fenoménem. Některé pobočky společnosti Victorinox dokonce nabízí možnost sestavit si jeden takový vlastníma rukama.
-
Čokoládu ve Švýcarsku dělají mistři s vášní pro řemeslo. V čokoládovně Favarger už skoro dvě století
Mezi vyhlášené švýcarské čokoládovny patří i Favarger. V jejím obchůdku v Ženevě kromě sladkých pralinek nabízejí taky možnost vyrobit si vlastní tabulku čokolády.
-
Špičková věda i protonová vybíjená. Prohlédněte si výzkumné centrum CERN zblízka
Už 70 let patří švýcarský CERN k nejslavnějším výzkumným centrům na světě. Areál u Ženevy na první pohled připomíná univerzitní kampus. V čem je vlastně výjimečný?
-
Volby 2024 ve Zlínském kraji: Sledujeme živě jejich průběh a výsledky
Český rozhlas Zlín nabízí svým posluchačům speciální volební a povolební informační servis jak ve vysílání, tak v následujícím přehledu:
-
Extrémní deště ve Zlínském kraji – sledujeme aktuální situaci
Český rozhlas Zlín nabízí svým posluchačům speciální informační servis spojený s extrémními dešti a výstrahou meteorologů na 12. - 15. září 2024.
-
Ledovec odkryl letoun, který za války bombardoval Plzeň. Zřítil se v Alpách cestou do Švýcarska
Rakouští archeologové dokázali vůbec poprvé zdokumentovat trosky bombardéru z druhé světové války, který havaroval v Alpách na jihu země.
-
Fenway Park je pro obyvatele Bostonu víc než jen baseballový stadion. Žije a dýchá s městem
Přestože dnes bostonský Fenway Park patří k nejmenším stadionům v americké nejvyšší baseballové lize, je to místo, na které je hrdý každý obyvatel Bostonu.
-
Kosmonaut Vittori: Astronauti jsou něco jako laboratorní myši. Pohled z vesmíru za to ale stojí
Od prvního přistání na Měsíci až po vznik Mezinárodní vesmírné stanice lidé posouvají hranice nemožného. Teď se vědci snaží najít způsob, jak chránit zdraví astronautů.
-
Přežila útok kanibalů, požár i sevření ledu. Prohlédněte si poslední velrybářskou plachetnici
Plachetnice Charles W. Morgan sloužila americkým velrybářům osmdesát let do roku 1921. Dnes bezpečně kotví v přístavu Mystic Seaport v Connecticutu.