Největší módní chybou je rutina, říká známá návrhářka Blanka Matragi

27. prosinec 2013

Udělat z nenápadné ženy královnu – i to podle ní dokáže móda. V rozhovoru s Patricií Strouhalovou to říká proslulá módní návrhářka Blanka Matragi, která navrhuje šaty pro princezny, rodiny šejchů a ropných magnátů.

Víte, jakou největší chybu můžete v módě udělat? Možná se budete divit, ale Blanka Matragi je přesvědčena, že nejvíc chybuje ten, kdo sklouzne do rutiny. „A dopouští se toho hodně žen,“ říká. „Přemýšlejme: vždyť kolik z nás si pravidelně bere ze skříně to oblečení, které má nejblíž po ruce?“

Mnoho žen se dnes domnívá, že skutečně krásná může být pouze ta, která se chlubí dokonalými mírami modelek. Opak je pravdou! „Vždyť kdo myslíte, že nás živí?“ ptá se Blanka Matragi. „Ženy, které chodí do našeho butiku, mají v bocích průměrně 120 centimetrů, jde přibližně o velikost 52. Jsou sebevědomé, dopřávají si a mou profesní povinností je, aby vypadaly jako modelky,“ usmívá se.

Pokud máte rádi oděvní tvorbu Blanky Matragi, rozhodně si nenechte ujít její novou módní show Zrození fénixe, kterou uvede v únoru 2014 v Praze. Zajímá vás, jak postoupily přípravy a na co se diváci mohou těšit? I to se dozvíte ze záznamu celého rozhovoru.

Audio záznam rozhovoru si můžete poslechnout kliknutím na odkaz přímo v tomto článku a také v iRadiu.

autor: als
Spustit audio