Nejlepším řešením pro všechny strany bude lednový odchod Cristiana Ronalda z Manchesteru United, tvrdí Mikolanda

21. říjen 2022

Anglická fotbalová Premier League nelení a má před sebou třetí hrací kolo v týdnu. Tempo zrychluje, protože už za měsíc startuje světový šampionát v Kataru. Osvědčená sestava Martin Minha, Jan Pěruška a fotbalový expert Petr Mikolanda probírá odvolání trenéra Stevena Gerrarda z lavičky Aston Villy nebo předčasný odchod Cristiana Ronalda do kabiny. Exkluzivním hostem na dálku je Aleš Matějů, který vzpomíná na působení v Brightonu. Užijte si díl pořadu S mikrofonem do Anglie.

Jaká je situace kolem hvězdného Cristiana Ronalda, který ještě před koncem středečního utkání anglické ligy s Tottenhamem jako nevyužitý náhradník odešel z lavičky. O čem se v Anglii spekuluje? Vydrží portugalský útočník v Manchesteru United do konce sezony? Jak probíhá komunikace mezi koučem Erikem ten Hagem a Ronaldem?

„Vůbec bych se nedivil, kdyby už Cristiano Ronaldo v následujícím měsíci před startem světového šampionátu nenastoupil za A-tým Manchesteru. I kdyby ho měl United v lednu vyplatit, tak to bude nejlepší možné řešení pro všechny strany. Je to jediná možná cesta, jak Cristiana ochránit. Sám navíc říkal, že by se rád vrátil do Portugalska,“ rozebírá situaci kolem CR7 Petr Mikolanda.

Co zlomilo vaz trenérovi Gerrardovi a urychlilo jeho odchod z lavičky Aston Villy? Jak obránce Palerma a český reprezentant Aleš Matějů vzpomíná na rok 2017, kdy přestoupil do anglického Brightonu a sleduje i nyní výsledky klubu? Vadilo mu, že v Anglii nedostal moc příležitostí prosadit se? To vše se dozvíte od exkluzivního hosta v aktuálním díle S mikrofonem do Anglie.

autoři: Martin Minha , rej
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.