Naděje pro pacienty s vzácnými diagnózami: Pojišťovny by mohly začít hradit i méně dostupné léky
Cystická fibróza, svalová dystrofie nebo různé hematoonkologické diagnózy – to je krátký výčet nemocí, u kterých pacienti jen obtížně získávají nejmodernější léky. Brzy by se to ale díky novele zákona o veřejném zdravotním pojištění mělo změnit. Novela zabezpečí, že se každý dostane k účinné léčbě, věří Anna Arellanesová, předsedkyně České asociace pro vzácná onemocnění. V čem by se podle ní měl proces rozhodování pojišťoven změnit k lepšímu?
Související
-
Řada zubařů dělá byznys a nechce poskytovat základní péči hrazenou ze zdravotního pojištění
V odlehlejších obcích je potíž najít zubaře. Dotace MZ zatím využilo jen jedenáct zubařů. Náměstkyně ministra zdravotnictví Helena Regnerová vysvětluje, kde je problém.
-
Je zdravotní pojištění totéž co povinné ručení na auto? Nebo...
Na základě novely zákona o pobytu cizinců z roku 2010 mají cizinci v Česku povinnost uzavřít komerční zdravotní pojištění v rozsahu komplexní péče, pokud tu žádají ...
-
Václav Cílek: Západ už nepotřebuje boha. Protože má sámošky a...
Daří se nám dobře. Nemusíme starat o jiný systém, který by nám dával psychologickou stabilitu. A nemusí to být nutně náboženství. Třeba i forma kultury poskytující útěchu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.