Nad Miroslavem Krobotem jsme brečeli smíchy, říká Klára Melíšková o novém seriálu Dabing Street

12. leden 2018

Nový seriál České televize Dabing Street měl premiéru teprve v pondělí, už po prvním dílu si ale získal obrovskou přízeň diváků. „První reakce jsou pozitivní, lidé jsou nadšení,” usmívá se herečka Klára Melíšková v rozhovoru s Lucií Výbornou s tím, že už potkává lidi, kteří z hlavy citují své nejoblíbenější hlášky.

Seriál Dabing Street vznikl podle divadelní hry uváděné v Dejvickém divadle. Jde o hru o lidech, kterým se podle scénáře Petra Zelenky nepodaří udržet solidně prosperující dabingové studio.

„Ale to, jak v seriálu bojujeme, bude velmi zábavné,” slibuje herečka. Připomíná několik dílů, v nichž vystoupil nezapomenutelný Miroslav Krobot v roli neurotického režiséra Jandy. „Jeho scény jsme si pak vždy pouštěli a brečeli jsme smíchy, jsem zvědavá, co tomu lidé řeknou,” říká se smíchem Melíšková.

Dabing Street ale zajímavých epizodních postav nabídne mnohem víc, ať už je to Jiří Bartoška, Vilma Cibulková nebo třeba Viktor Preiss. „Říká se tomu cameo role, kdy herci hrají sami sebe. Jsem ráda, že se toho nebáli a dovedli si ze sebe udělat srandu,” směje se herečka.

O úspěch Dejvického divadla se zasloužil Miroslav Krobot

Natáčení s kolegy z Devického divadla se podle ní od divadelních vystoupení s kolegy z Dejvického divadla příliš neliší. „Známe se hodně dobře a jsme na sebe naladění, víme, co od sebe můžeme čekat. Jsme spolu strašně rádi a baví nás to,” přiznává Melíšková.

Sama strávila v Dejvickém divadle dvacet let, přesto ji to stále baví. „Je pravda, že když odešel Miroslav Krobot, byl tam menší propad, ale teď vzal šéfování Martin Myšička a znovu se to vyhouplo nahoru. Je to neuvěřitelné, je to na úrovni zázraku, je to požehnání,” uvažuje herečka.

„Miroslav Krobot nás poskládal už na DAMU, vodil do divadla lidi, kteří do toho zapadali. Úspěch Dejvického divadla je hodně jeho zásluha,” neskrývá.

autoři: lvb , als