Mutaci delta má 95 procent nakažených. Nové případy ale nepřibývají a onemocnění má lehčí průběh

24. srpen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kvetoslava Kotrbová

Trasování kontaktů lidí s koronavirem začalo být trochu přísnější. V Česku postupně převládla nakažlivější varianta delta, má ji 95 procent nemocných. Nových případů ale v posledních týdnech výrazně nepřibývá a nakažení mají většinou lehčí průběh nemoci. „Nepřibývají závažné průběhy, které by vyžadovaly hospitalizaci. Za šest týdnů jsme nezaznamenali úmrtí. Nesmírně důležité zůstává trasování,“ upozorňuje ředitelka Jihočeské hygienické stanice Květoslava Kotrbová.

Kontakty osoby s potvrzenou delta variantou zůstávají v karanténě čtrnáct dní. Na jejím konci absolvují test na potvrzení negativity. Očkovaní lidé se považují za dostatečně chráněné, takže do karantény nenastupují.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.