Mnoho let jsem neuměl oddělit vlastní povahu od herectví, teď se o to snažím, přiznává Jiří Langmajer

25. leden 2021

Poprvé po pětadvaceti letech jsem nehrál déle než dva tři dny a moc jsem si to užil, vzpomíná Jiří Langmajer na první vlnu koronaviru. Před lety jsem se strašně prožíval, díky tomu může Petr Kolečko čerpat z mého života, říká k minisérii sKORO NA mizině. Kluky jsem poznal díky seriálu Lajna. Většinou jsou mladší, nekompromisní, mnohem rychlejší a intenzivnější. Musel jsem se jim přizpůsobit, což se do té doby nedělo, přiznává. Co dalšího loni stihl? A co ho naplňuje štěstím?

Jiří Langmajer s Lucií Výbornou mluvil také o své zálibě v otužování. Fenoménu otužilců se bude věnovat nový seriál Radiožurnálu, který pro vás připravujeme.

Poslouchejte na přelomu ledna a února ve vysílání Ranního Radiožurnálu.

autoři: Lucie Výborná ,

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová