Maturanti se vrací do škol, výuku jim ale komplikuje zákaz míchání žáků z různých tříd
Po prvních a druhých třídách základních škol se vrací i někteří středoškoláci. Kromě těch, kteří můžou absolvovat praktickou výuku, jdou do škol i maturanti. Jejich návrat znesnadňuje podmínka, že se během vyučování nesmí potkávat žáci z různých tříd. Je ale možné tuto podmínku dodržet? „Rozhodně to možné není. Na menších školách možná ano, ale na větších určitě ne,“ tvrdí předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií Reneta Schejbalová.
Související
-
Ministr školství představil manuál pro školy v době covidu. Co v něm ředitelé najdou?
Žáky už za dva týdny čeká návrat do lavic. Ministerstvo školství proto přichází s manuálem pro vedení škol, který stanovuje některá závazná pravidla a doporučení.
-
Nepředpokládáme, že bychom zmírňovali kritéria pro hodnocení maturit, ujišťuje ředitelka CERMAT
Žáci byli ve stresu, na druhou stranu měli o měsíc víc na přípravu, říká ředitelka Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání Michaela Kleňhová.
-
Při běžné výuce si to můžete „odsedět“, škola na dálku je náročnější, přiznávají letošní maturanti
Když 18letí studenti Filip a Adam vzpomínají na výuku na dálku, přiznávají, že ve srovnání s běžnou výukou o žádný odpočinek rozhodně nešlo.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.