Zpátky do školy
Při běžné výuce si to můžete „odsedět“, škola na dálku je náročnější, přiznávají maturanti Filip a Adam
Když 18letí studenti Filip a Adam vzpomínají na výuku na dálku, přiznávají, že ve srovnání s běžnou výukou o žádný odpočinek rozhodně nešlo. Jednoduché to ale nebylo ani pro jejich učitelku chemie a biologie Lucii Chaloupkovou, a to hlavně v prvních dnech, kdy musela na on-line výuku rychle přejít. „Byl to šok. Na jaře jsem měla pocit, že jsem se vrátila o 15 let zpátky a že začínám znovu od začátku,“ přiznává. „Při chemii je kontakt učitel-student důležitý.“
Související
-
Zpátky na place
Herci, zpěváci, hudebníci, ale také sportovci se po dvouměsíční vynucené pauze vracejí před své publikum. Jak prožívají návrat do světel reflektorů?
-
Zpátky na hřiště a kurty. Jak se změní sportování dětí v době pokoronavirové?
Nejen dospělí, ale také děti si kvůli karanténě musely odepřít svoje oblíbené sportovní aktivity. Jak se na malých sportovcích podepsaly dva měsíce bez možnosti pohybu?
-
Deníky ve stavu nouze. Nový seriál Radiožurnálu se ptá, jak pandemie změnila život v Česku
Zdravotní sestra, učitel, seniorka, podnikatel, pečovatelka, prodavačka… Deníky deseti lidí, kteří prožívají epidemii jinak. Poslouchejte Radiožurnál každý všední den.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.