Leona Machálková

30. červen 2009

Známá zpěvačka a muzikálová herečka Leona Machálková byla hostem Lucie Výborné. Ve vysílání zavzpomínala na své moderátorské zkušenosti, začátky muzikálu Drákula a zmínila nové projekty, kterých se bude účastnit. "Všechno, co máte rádi, se nemá flákat," tvrdí rozhodně. Se stejnou rozhodností se pustila do tancování a přípravy nového muzikálového thrilleru Nikita. Ve středu 1. července bude hostem spisovatel Michal Viewegh

Muzikál Nikita se reprízoval pouze třikrát. Leona Machálková však náročné přípravy nelituje. Během ní totiž pracovala na své kondici a setkala se s tancem, který se jí stal novým koníčkem. "Jsem velký optimista," věří v budoucnost muzikálového thrilleru.

Leonu Machálkovou známe jako zpěvačku. Málokdo z nás si vzpomene na její začátky v jednom soukromém rádiu, kde působila jako moderátorka a DJ. Tehdy zpívala se svou kapelou a vystupovala v divadle Semafor. Práce v rádiu ji sice bavila, ale nakonec se rozhodla plně věnovat zpěvu. Z rádia odešla v době, kdy měla dostatek nabídek na "aktivní zpívání".

Často si Leonu Machálkovou spojujeme s českou pop music, natočila však i swingovou desku, na kterou zařadila nejen swing, ale i bossa novu. Podařilo se jí tak navázat spolupráci s big bandy a řadou jazzmanů. "Vždycky jsem do svého hudebního cítění filtrovala jazz a swingovou muziku. Mám ráda i folk a jsem velkou fanynkou šansonu domácího i celosvětového."

Osudovým se jí nestal jazz, nýbrž muzikál Drákula, který se letos vrátil na divadelní prkna. "Comeback Drákuly je zajímavý, protože jsme všichni přece jen vyzráli, jsme známí a vyhledávaní. Máme nové životní zkušenosti," prozradila své pocity plynoucí ze setkání s herci a zpěváky. "Jsem jiná Leona, než jsem byla před třinácti lety."

Mluvilo se i o soukromém životě Leony Machálkové. "Mám partnera, který hodně cestuje. Naše soužití je jen příležitostné," přiznala. Přestože se často musí přizpůsobovat náročnému programu svého partnera Bořka Šípka, cítí se být emancipovanou ženou.

Jak Leona Machálková vzpomíná na hudební setkání se Zuzanou Navarovou a Karlem Svobodou? Jaké knihy ráda čte a co plánuje do budoucna? Zajímá se o politiku? A jak hodnotí českou hudební scénu?

Záznam celého rozhovoru s Leonou Machálkovou i s dalšími Hosty Radiožurnálu si můžete poslechnout v Rádiu na přání.

autor: šše
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová