Kdyby na světě neexistovaly hranice a měli jsme jednu řeč, snad by bylo lehčí se k sobě chovat laskavě, uvažuje Vladimír Pucholt
Ikonická tvář československého filmu šedesátých let Vladimír Pucholt přijel na návštěvu do Česka. „Na zkoušky muzikálu Starci na chmelu se mi nechtělo. Když herec nevěří své intuici, musí za sebou mít režiséra, který vidí, co se s ním dá dělat,“ přiznává a říká: „Je lepší vědět a nehrát než nevědět a hrát. Přestal jsem být hercem, abych načerpal zkušenosti. Použít herecké umění v profesi dětského lékaře bylo důležité, děti musíte nějak uklidnit, nesmíte vypadat jako doktor.“
Související
-
Pavla Jazairiová: Rozdělují nás předsudky, lidé jsou všude stejní
Hostem je cestovatelka a rozhlasová reportérka Pavla Jazairiová, která procestovala celý svět. Rozhovor moderuje Lucie Výborná.
-
Někde musíte jít v rytmu přírody, říká autorka knihy o štěstí
Budoucnost je nejistá a nemá cenu se jí zabývat, minulost zase nezměníme. Kristýna Tronečková porovnávala vnímání štěstí v Bhútánu, Izraeli a na Islandu.
-
Pavel Pafko: Štěstí si uvědomujeme ve chvíli, kdy ho ztrácíme
Rozhovor s chirurgem Pavlem Pafkem o klasické muzice na operačním sále a také o elektronických cigaretách.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.