Kdyby na světě neexistovaly hranice a měli jsme jednu řeč, snad by bylo lehčí se k sobě chovat laskavě, uvažuje Vladimír Pucholt
Ikonická tvář československého filmu šedesátých let Vladimír Pucholt přijel na návštěvu do Česka. „Na zkoušky muzikálu Starci na chmelu se mi nechtělo. Když herec nevěří své intuici, musí za sebou mít režiséra, který vidí, co se s ním dá dělat,“ přiznává a říká: „Je lepší vědět a nehrát než nevědět a hrát. Přestal jsem být hercem, abych načerpal zkušenosti. Použít herecké umění v profesi dětského lékaře bylo důležité, děti musíte nějak uklidnit, nesmíte vypadat jako doktor.“
Související
-
Pavla Jazairiová: Rozdělují nás předsudky, lidé jsou všude stejní
Hostem je cestovatelka a rozhlasová reportérka Pavla Jazairiová, která procestovala celý svět. Rozhovor moderuje Lucie Výborná.
-
Někde musíte jít v rytmu přírody, říká autorka knihy o štěstí
Budoucnost je nejistá a nemá cenu se jí zabývat, minulost zase nezměníme. Kristýna Tronečková porovnávala vnímání štěstí v Bhútánu, Izraeli a na Islandu.
-
Pavel Pafko: Štěstí si uvědomujeme ve chvíli, kdy ho ztrácíme
Rozhovor s chirurgem Pavlem Pafkem o klasické muzice na operačním sále a také o elektronických cigaretách.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Ze světa lesních samot
Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.