Kde požádat o ruku? Třeba v divadle nebo pavilónu plazů, radí dvě Londýňanky

Největší audioportál na českém internetu

Navlékání prstenu | Foto: Corbis

Londýnská agentura vymýšlí originální způsoby, jak někoho požádat o ruku

V restauraci, v divadle, doma při svíčkách, ale i v horkovzdušném balónu nebo pavilónu plazů v zoologické zahradě. Tam všude se dá žádat o ruku. V Česku možná klademe větší důraz na originalitu samotné svatby, ale třeba ve Velké Británii je žádost o ruku důležitým aktem, který vyžaduje nejen slušný rozpočet, ale hlavně nápad.

Právě s ním pomáhají dvě Londýňanky, které si na svých originálních představách romantické chvilky založily po čertech dobrou živnost. Náš londýnský zpravodaj Jiří Hošek je už deset let šťastně ženatý, ale přesto si při tomto natáčení dělal horlivě poznámky!

„Dneska večer připravuju žádost o ruku na představení Lvího krále, což je tady v Londýně velmi slavná show. Jeden z partnerů miluje čarování, tak jsme angažovali kouzelníka, který přímo ve VIP lóži ukáže dvojici i celému divadlu několik čísel. Otázka ‚vezmeš si mě‘ bude napsaná na kartičce, kterou kouzelník vyčaruje. Prstýnek se pak spustí po laně, které začne hořet a prstýnek spadne dotyčné do dlaně, “ říká Australanka Daisy, spolumajitelka agentury The Proposers.

Čtěte také

Daisy považuje velmi originální žádost o ruku za víceméně standardní. Její práce „návrhářky“ žádostí o ruku je skloubením všímavosti agenta tajné služby, kreativity autora reklamních sloganů a specialistky na partnerskou psychologii.

„Požádáme vždycky klienta, aby nám obstaral link na facebookový profil svého partnera nebo na jeho účet na sociální síti Pinterest. Takže si uděláme takový ‚stalking‘, protože víme, že i jedna fotka někdy vydá za tisíc slov. Pomůže nám to dobrat se k odpovědi, o jakou osobu se skutečně jedná,“ vysvětluje Daisy, která se pochopitelně pídí po oblíbené barvě či květině dotyčné slečny nebo jejím nejzamilovanějším filmu.

Tento prstýnek spadl do dlaně jedné ženě na londýnském představení Lvího krále

Poradila v Hyde Parku, pak rozjela byznys

Klíčové bývají koníčky, což někdy bývá oříšek, když se třeba zamilovaný pár nezajímá o nic jiného než o žáby. Nápad věnovat se netradiční profesi dostala Daisy úplnou náhodou v londýnském Hyde Parku.

„Byl tam chlapík, který se na zemi z malých svíček snažil sestavit větu ‚Udělej ze mě nejšťastnějšího žijícího muže‘. Všimla jsem si, že má v jednom slově hrubku. Běžela jsem za ním a ptala se, co to provádí? Odpověděl, že se chystá požádat o ruku svou přítelkyni, která půjde za chvilku kolem. Tak jsem mu opravila chybu, pomohla zapálit svíčky a nabídla se, že se schovám za strom a celou scénu mu nafotím. No, a tak to celé začalo,“ popisuje Daisy, která pak s kolegyní Tiffany zašla na víno, objevila mezeru na trhu a rozjela celý byznys naplno.

Čtěte také

Někdy musí Daisy do Florencie, jindy do Barcelony… S některými klienty se vídá denně po dobu několika týdnů. S jinými stačí dva hovory přes Skype. U většiny žádostí o ruku je Daisy fyzicky přítomná. Jednak je bytostná romantička, ale hlavně chce, aby všechno klaplo a dotyčný se mohl soustředit na zformulování magické větičky… Popsat takového průměrného klienta prý skoro nejde.

„No kdybych musela odpovědět, tak je to asi muž mezi 30 a 35 lety. Jsou to ale tak rozdílní lidé: od zedníků a instalatérů po burzovní makléře a bankéře. V letošním roce přibylo žen, které chtějí partnera požádat o ruku, což je podle mě skvělé,“ raduje se Daisy.

Nápad s královnou nevyšel

Daisy a Tiffany pokaždé sestaví dva návrhy, z nichž si vdavekchtivý zákazník vybere. Rozhodující je samozřejmě taky rozpočet, který se pohybuje od 200 liber až po neomezenou částku, kterou už návrhářky taky dvakrát disponovaly. Daisy má ráda výzvy. Tedy ty, které jsou reálné…

„Před pár týdny mi zavolal jeden muž a vyslovil přání, že by rád požádal partnerku o ruku v Buckinghamském paláci. Já řekla, že možná dokážeme v Buckinghamském paláci něco zařídit… Jenže on pak dodal: ‚Ale já chci, aby u toho byla královna, skutečná královna!‘ Na to jsem mu odpověděla, že to nedokážu zařídit, ani kdybych měla k dispozici milióny liber. On řekl jen ‚fajn‘ a zavěsil,“ popisuje.

Čtěte také

Daisy se snaží mužům trpělivě vysvětlovat, že jejich představy o romantice nemusejí být univerzálně platné. Jednomu pánovi třeba rozmluvila nápad se zpívanou žádostí o ruku v kostýmu z filmu Kráska a zvíře. Plán měl tu zásadní vadu, že dotyčný neuměl zpívat. Návrhářka ale sehnala profesionálního zpěváka i vhodné kulisy a všechno dobře dopadlo. Sama Daisy ví, že trpělivost je při žádostech o ruku klíčová. Sama na ni totiž u svého partnera čekala plných osm let.


autor: Jiří Hošek