Jsme Ježíškova vnoučata. Tváře Radiožurnálu opět rozdávají radost

Dávám přednost rádiu před televizí, přiznává pan Jaroslav. Navštívil ho Tomáš Pancíř

19. prosinec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tomáš Pancíř také splnil přání s Ježíškovými vnoučaty

Sedlčanský domov pro seniory patří k těm velkým – mají tam 300 lůžek. V jednom z pokojů bydlí 70letý pan Jaroslav, který si od Ježíškových vnoučat přál rádio. Dovezl mu ho moderátor Dvaceti minut Radiožurnálu Tomáš Pancíř. Povídali si spolu o rozhovorech, hudbě nebo o cestování. Narazili ale i na to, že pan Jaroslav patří k těm seniorům, kteří už opravdu nikoho nemají a roky za nimi nikdo nechodí.

Pan Jaroslav sedí ve speciálním polohovacím pojízdném křesle. Má totiž těžké revmatické onemocnění, kvůli kterému se složitě pohybuje a nemůže hýbat rukama. Od moderátora Tomáše Pancíře dostává sladkosti a digitální FM rádio.

Jaroslav vysvětluje, že mu rádio chybělo. Zajímají ho informace i hudba. „Kolikrát jsem dal přednost rádiu před televizí – člověk si barvitě představoval děj. Hlavní jsou zprávy, cestopisy, to bylo moje,“ popisuje.

Přišel o své nejbližší

Pan Jaroslav původem z Prahy měl rád také kapelu Pink Floyd. Vyprávěl o tom, že pracoval na železnici jako montážník. Zaměstnaný byl ale třeba i v kotelně jako topič. Manželku, děti ani další rodinu nemá, takže za ním nikdo nechodí.

„Už jsem přišel o nejbližší,“ vysvětluje. Ale je také rád, že nyní má nové Ježíškovo vnouče – Tomáše Pancíře, kterého bude v pořadu Dvaceti minut Radiožurnálu poslouchat.

O Jaroslava se v sedlčanském domově stará třeba sociální pracovnice Lenka Kaprálová. Vysvětluje, že si dárek v rámci Ježíškových vnoučat přáli i další klienti domova.

„Byly to především skromné dárky, ladili jsme dárek pro potěšení – třeba hezké tričko nebo něco, co by jim udělalo radost,“ říká.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...