Ježíškova vnoučata. Radiožurnál plní přání

Jiří Chum, paní Zdeňka (84) a jeden výlet

Moderátor Ranního Radiožurnálu Jiří Chum splnil přání paní Zdeňce. Ta bydlí v domově na Chrudimsku a přála si ještě jednou vidět svou rodnou vesničku a kamaráda Pepíka. Na výlet se přidal také kovaný rozhlasák, zprávař a reportér Martin Karlík, který jejich společný den natočil.

Jiří Chum přijel za paní Zdeňkou

První dárek dostala paní Zdeňka ještě v sanatoriu. Jirka jí přinesl kytici, aby na ni čekalo něco hezkého také po návratu z výletu. „Doufám, že to bude fajn, protože nám vyšlo krásné počasí,“ těšil se moderátor. Listopadové počasí je přeci jen vrtkavé a když si Jirka přání vybíral, nebylo vůbec jisté, jestli na výletě zrovna nebude pršet jako z konve.

Vše dopadlo dobře a tak vzal společně s Martinem paní Zdeňku do auta. Do rodné vsi, ve které žila celých 66 let, to bylo asi padesát kilometrů. Paní Zdeňka po cestě radila, aby rozhlasáci nepřejeli žádnou cestu a především její starý dům. 

Jirka Chum a Martin Karlík mají oba okolo dvou metrů. Výškový rozdíl rozesmál nejen tuhle trojici

Nakonec trojice dorazila k domu, ve kterém měl bydlet Pepík, kamarád paní Zdeňky. Ten nebyl doma, přišla ale jeho manželka. „Žádnej o tobě nic neví, čoveče, kde seš?“ smála se na paní Zdeňku její stará sousedka Maruška.

I když se s Pepíkem nesetkala, Zdeňka výletu vůbec nelitovala. Bylo krásně, viděla zase rodnou vesnici, hezky si popovídala se svou sousedkou

Mně to bylo divné, že se nehlásí,“ vysvětluje. Zdeňka totiž za svými sousedy pravidelně chodila každý rok – když měli třeba svátek. Slavili je společně s dortem a štamprlí. Zdeňka se ale dlouho neozývala a Maruška neměla tušení, kde by její kamarádka mohla být.

Jedno splněné přání tak potěšilo hned dvě paní, které si více štěstí rozhodně zaslouží – manžel Marušky, kamarád Pepík, kterého chtěla paní Zdeňka zase vidět, totiž před rokem zemřel. Maruška je teď už sama.

O svou kamarádku ale nepřišla. „Maruška je na tom hůř než já,“ paní Zdeňce to bylo líto. „Já jsem přece říkala, že budu plakat!“

Jiří Chum neskrýval dojetí

Nebyla v tom ale sama. Dojetí nedokázali skrýt ani Jirka a Martin. Muži, kteří se živí tím, že mají vždy co říct (a občas je ani nejde zastavit), najednou nemohli najít slova. Snad jen jediné: Díky.

... a plnou zážitků ji bezpečně odvezli do sanatoria.

„Moc rád jsem s vámi strávil dnešní den. Bylo to moc hezké. Děkuji vám za to,“ loučil se Jiří Chum s paní Zdeňkou. Krásný listopadový den jim přinesl silný zážitek.

Chcete se zapojit do Ježíškových vnoučat? Přání si můžete vybrat na webu jeziskovavnoucata.cz nebo jednoduše přispět na drahé dárky malou částkou přes Slevomat.

autoři: Martin Karlík , had
Spustit audio

Související