Ježíškova vnoučata. Radiožurnál plní přání

Lucie Výborná, pan Josef (81) a jedna unikátní prohlídka

Vánoční přání plní i moderátoři Radiožurnálu. Třeba Lucie Výborná si, coby Ježíškovo vnouče, vybrala pana Josefa z Přeštic. Ten se chtěl podívat do střediska řízení letového provozu, na letištní věž a do pražského Národního muzea. A tak u něj v pondělí ráno zazvonil zvonek. 

„Myslel jsem, že se to nepovede,“ směje se 81letý Josef z Přeštic. Podle vedoucí zdejšího stacionáře je příkladem osudu, který ještě loni v létě vypadal jako definitivně završený. „Byl na tom hodně psychicky špatně, celé dny prospal,“ popisuje.

„Měl jsem zaplacený zájezd na Island – a týden před tím se se mnou něco stalo,“ vzpomíná pan Josef. „A pak přišel zázrak,“ vstupuje do rozhovoru opět vedoucí zdejšího stacionáře. Jak Lucie Výborná zjišťuje, dnes je pan Josef skutečným sluníčkem zdejšího oddělení.

Doletíme dobře

Josef toho v životě stihl mnoho: hodně cestoval a na akademii třetího věku teď studuje italskou renesanci. Řízení letového provozu ho prý fascinuje schopností organizovat zdánlivý chaos. 

Když ale spolu s Lucií Výbornou dorazí na místo, dostane toho ještě mnohem víc než „obyčejnou“ prohlídku – například i dárkovou tašku se třemi knihami, termohrnkem, šálkem a podšálkem. A prohlídka může začít.

„Vstupujeme na místo, kam se málokdo dostane,“ upozorňuje tiskový mluvčí řízení letového provozu. A pan Josef je nadšený. „Až poletím do Norska, můžu být bez starostí. Vidím, že doletíme dobře,“ směje se.

Chcete se zapojit do Ježíškových vnoučat? Přání si můžete vybrat na webu jeziskovavnoucata.cz nebo jednoduše přispět na drahé dárky malou částkou přes Slevomat.

Spustit audio

Související