Ježíškovi už psát nemusím, těší novináře Procházku po uvedení do Síně slávy českého hokeje

15. prosinec 2022

Mezi nově uvedenými členy do hokejové Síně slávy se kromě brankáře Petra Břízy a útočníků Patrika Eliáše a Davida Moravce objevil i hokejový rozhlasový reportér Aleš Procházka. „Mám takový dojem, že Ježíškovi už teď nemusím psát, co bych si od něj přál, protože on mi s předstihem obstaral takhle krásný a vzácný dárek, který bych si jinde nekoupil. Mám tušení, že to nebylo jen z jeho hlavy,“ děkoval svým osobitým humorem v Galerii Harfa při přebírání ocenění.

Posluchači Českého rozhlasu slýchávali hokejového reportéra téměř padesát let při popisování nejen extraligových nebo mezinárodních zápasů. Při středečním slavnostním galavečeru si vysloužil pochvalu i od tří hokejistů, kteří s nim byli uvedeni do Síně slávy.

S panem Procházkou máme jednu společnou věc, protože byl po celý život také věrný jednomu týmu Českému rozhlasu, tak jako já New Jersey Devils,“ připomněl oddanost Procházky bývalý hokejový útočník Patrik Eliáš.

„Párkrát jsem si vzpomněl na film Vrchní, prchni!, kde Josef Abrhám na srazu bývalých spolužáků o svém životopisu mluvil tak, že se vyučil jako knihkupec, nastoupil jako knihkupec a pracuji pořád jako knihkupec, tak by se dala vylíčit i moje novinářská kariéra. Celou dobu jsem oblékal jeden dres v Českém rozhlasu,“ navázal na Patrika Eliáše svým osobitým humorem Aleš Procházka.

V Galerii Harfa obdržel legendární hokejový reportér plaketu a na sobě měl sako šité na míru s emblémem Síně slávy českého hokeje. Za sportovní redakci Českého rozhlasu jednoznačně zaslouženě a pravděpodobně bude souhlasit i valná většina posluchačů hokejových přenosů.

autoři: Petr Kadeřábek , rej
Spustit audio

Související