Jambo Kenya

Ty luxusní boty jsem koupila v Maďarsku.Luxusní byla i cena. Tak jsem je šetřila na lepší časy.Ty nastaly když jsme se s manželem chystali do Keni.

Chtěla jsem vypadat neb manžel dbá na to,abychom k sobě ladili. Problém nastal, když jsem se na letišti přilepila k mramorové podlaze haly.Opatrně jsem šla k letadlu, ale podrážka mých hodobožových bot se neúprosně drolila. Znečistila jsem i letadlo a to jsem během 8 hodin byla jen 2 x na WC.Bála jsem se,že mě letušky donutí, abych se zula. Stav ponožek jsem tušila.

V Mombase jsem z letadla našlapovala na šlupičku,která držela vložky v botách, aby nevypadly.Kašlu na to, je vedro a neprší .Jsem Mzung, což je hanlivá nadávka pro bělochy, tak nemohu chodit jako ti okolo, bosa. Jen mi vydržte do Safari" modlila jsem se k botám!

Zkus si je vylepšit pneumatikou, chodí na ní Masajové,četla jsi mi o tom, žertoval manžel."Jsi vtipný,ale kde tu najdu Masaje, aby mi poradil, jak na to" odsekla jsem.Moc jsem tomu sama totiž nevěřila.

Den "D" a safari nastalo. Srdnatě jsem se obula.V hale našeho hotelu za mnou chodil uklizeč s košťátkem a kroutil hlavou. Nasedli jsme do aut a přišlo tolik událostí, že boty byly nepodstatné. Nyní se dívám na fotku ze safari. Jsem na ní s obrovským Masajem. Usmíváme se. Víme své. On má na nohou umně vytvarované pneumatiky. Ke kotníkům je přidržují řemínky. Já mám luxusní šedé botasky, které mají jen děravé zbytky podrážek .

Báječné bylo ,že se mi při 50 ti st.C nepotily nohy.V buši jsem našlapovala opatrně, hlavně ve vysoké trávě.Vše jistil manžel a Masaj s kopím.Spřátelili se.Manžel ho naučil pískat na africkou trávu .

O moje boty projevil zájem Charo, naše mužská pokojská. Líbily se mu na nich suché zipy."Dej je nějaké"old"Masajce."koktala jsem . Ne madam, ty my vylepšíme,zasnil se. Mrzí mě, že nejsem vševidoucí.Ráda bych viděla boty teď a kdo je nosí. A kdo ví , možná že příští rok budu mít štěstí.

Tato reportáž se uchází o vaši přízeň v soutěži Zápisníku zahraničních zpravodajů. Pro své hodnocení můžete využít známkování pod textem - systém je stejný jako ve škole. Reportáže zaslané v druhém kole soutěže můžete hodnotit v květnu 2009. Další informace uslyšíte ve vysílání ČRo 1 - Radiožurnálu každou sobotu a neděli po 10. a 22. hodině.

autor: posluchač
Spustit audio