Jakub Szántó: Optimismus je pryč. Tlak na kompromis mezi Izraelci a Palestinci dnes chybí

7. říjen 2020

Ve své nejnovější knize Z Izrastiny s láskou se novinář Jakub Szántó vyznává ze své hluboké náklonnosti k Izraeli, Palestině a jejich obyvatelům. Věnuje se v ní ale i řadě známých izraelských osobností – například Nadie Cohen, ženě zřejmě nejznámějšího izraelského špiona Eliho Cohena. „Je to neuvěřitelná, krásná dáma. Příběh dámy, která zůstala sama se třemi dětmi, mimo pozornost a bez pomoci, je něco, co má rozměry antické tragédie,“ upozorňuje novinář. 

Jak se mu natáčel rozhovor se spisovatelem Amosem Ozem? A drží se Izraelci stále svého pravidla „eliminovat útočníka, ne evakuovat okolí“? Poslechněte si celý rozhovor.

autoři: Lucie Výborná , als
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.