Hana Michopulu: Gastronomii v Česku prospěla krize

7. červenec 2013
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hana Michopulu, gurmánka a gurmetka

Nechat zaznít chuť jednotlivých surovin a jít až „na kořen“. To je podle Hany Michopulu, průkopnice farmářských trhů a autorky řady kuchařských knih, podstatou letního vaření. „Letní vaření tak musí být snadné – aby chuť co nejvíce vynikla,“ popisuje gurmánka a gurmetka v rozhovoru s Patricií Strouhalovou.

Gastronomii v Česku podle Hany Michopulu do značné míry pomohla ekonomická krize. „Nad věcmi se hodně zamýšlíme, takže se vracíme k tomu, co je tradiční, a hledáme pravou hodnotu jídla,“ soudí Hana Michopulu.

Vraťme se však společně s ní zpátky k létu. Co k němu patří zcela neodmyslitelně? Kromě koupání a zmrzliny to je samozřejmě pravé letní grilování. Hana Michopulu proto přidala pár tipů, jak správně grilovat nejen uzené maso, ale třeba i ryby.

Čtěte také

„Každá ryba by uvnitř měla zůstat lehce syrová,“ upozorňuje. „Rozhodně nesmí být dobře propečená – ryba tím totiž ztrácí nejen své aroma, ale i zdravé látky, které obsahuje.“

Grilování má v oblibě stále více Čechů. Patříte mezi ně i vy? Víte, jaké největší chyby při grilování děláte? A proč byste se při něm měli raději vyhnout kuřecímu masu?

Také o tom Patricie Strouhalová se svým hostem mluvila. Záznam celého rozhovoru plného chutí a jídla si kdykoliv připomeňte v našem audioarchívu.

Záznam celého rozhovoru s Hanou Michopulu a dalšími Hosty Radiožurnálu si můžete poslechnout v iRadiu.

autor: mjp
Spustit audio