Doteky víry neděle - 5. 4.
Každý americký prezident byl zatím vždy křesťan. Jaké bylo duchovní zrání Baracka Obamy, si připomeneme v nedělních Dotecích víry. Také se dozvíme, proč bahaismus patří k jednomu z nejvíce pronásledovaných náboženství. Zavítáme mezi pravoslavné rumunské křesťany v Praze a zaposloucháme se do folkové muziky Tomáše a Kristýny Šenkyříkových ze skupiny Cymbelín. Výzvy přítomnosti - diskusní část Doteků - jsou o různých dimenzích globání ekonomické krize - s Vladimírem Dlouhým, členem Národní ekonomické rady vlády.
Pořad s hudbou (pouze k poslechu):
Duchovní profil Baracka Obamy. Baháisté v Íránu.Rumunská komunita u nás. Folková hudba Tomáše a Kristýny Šenkyříkových ze skupiny Cymbelín. O širších aspektech ekonomické krize - rozhovor s Vladimírem Dlouhým.
Pořad bez hudby (k poslechu i ke stažení):
Duchovní profil Baracka Obamy. Baháisté v Íránu.Rumunská komunita u nás. Folková hudba Tomáše a Kristýny Šenkyříkových ze skupiny Cymbelín. O širších aspektech ekonomické krize - rozhovor s Vladimírem Dlouhým.
Barack Obama - duchovní profil
Pronásledování baháistů
Rumunská pravoslavná obec v Praze už má svého kněze
O širších aspektech ekonomické krize
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Nenechte ho improvizovat.‘ Trump se setká s Putinem po propuštění odborníků na Rusko
-
‚Jsme příliš malí na hru velkých hráčů.‘ Extrémní americká cla otřásají švýcarskou neutralitou
-
ČT odsuzuje nenávistné komentáře vůči pořadu Chi Chi na gauči. Reflektuje potřeby menšin, uvedla
-
Nízké odměny a vyhrožování násilím. Během prvního roku skončí většina fotbalových sudích