Dánská policie zpřísnila obvinění, majitel ponorky novinářku zřejmě zabil a rozřezal

25. srpen 2017
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ponorka UC3 Nautilus na které mělo k vraždě dojít

Případ mrtvé novinářky v ponorce amatérského švédského konstruktéra má další vývoj. Policie chce zpřísnit obvinění pro majitele plavidla Petera Madsena na úmyslné zabití a žádá o prodloužení vazby.

Třicetiletá novinářka se slibně nakročenou kariérou Kim Wallová chtěla napsat reportáž o amatérsky zkonstruované ponorce Petera Madsena. Ten proto souhlasil s tím, že ji vezme na moře. To se stalo 10. srpna a byl to i poslední den, kdy byla novinářka viděna živá.

Z cesty se nevracela, blízcí proto volali policii. Pak se objevil majitel ponorky a tvrdil, že novinářka nejdřív vystoupila a loď se pak při nehodě potopila. V úterý ale lidé na pobřeží Kodaně našli vyplavené tělo, které patří novinářce.


Policie podezření z neúmyslného zabití případ překvalifikovala na úmyslné zabití a kapitána ponorky navíc viní i ze zohavení mrtvoly. Policie proto chce co nejdřív prodloužit jeho vazbu.

Přiznal, že novinářka na palubě zemřela. Tvrdí ale, že to bylo při nehodě a její tělo pak pohřbil do moře. Tuto verzi ale vylučuje policie. Podle mluvčího dánské policie Jense Mollera vyšetřovatelé našli na palubě vyzvednuté ponorky stopy krve, která patří novinářce.

Její torzo bylo navíc rozřezané. Oddělené byly končetiny i hlava a k trupu byl připevněný kus kovu, pravděpodobně proto, aby se ostatky potopily. Majitel ponorky tvrdí, že se musel kus kovu k tělu přichytit při havárii.

autoři: jch ,
Spustit audio