Dana Syslová bude sprostá jako kanál. V novém představení pražského Studia DVA

7. listopad 2018

Nesnesitelná, sebestředná, lakomá a sprostá jako kanál. Taková prý byla slavná Helena Rubinstein, královna kosmetického impéria, které vystavěla na dvanácti kelímcích obyčejného krému. Alespoň podle Johna Mista, autora scénáře nové hry s názvem Madame Rubinstein. „Její příběh je jako příběh z pohádky,“ říká v rozhovoru s Lucií Výbornou Dana Syslová, která si v představení zahraje hlavní roli.

Bylo to jako splněný sen. Chudá polská emigrantka se díky své píli a talentu pro obchod vypracovala v jednu z nejbohatších žen na světě. A stala se celebritou. „Autora Johna Mista tato žena inspirovala. Napsal proto vtipnou hříčku, u které se snad budou lidé smát. A někteří budou i dojatí,“ slibuje Dana Syslová těm, kdo se na představení Madame Rubinstein chystají.

Manažer Divadla Studio DVA Tomáš Přenosil: „Náš divák se rád vrací“

Manažer Divadla Studio DVA Tomáš Přenosil

Hostem pořadu K věci byl manažer Divadla Studio DVA Tomáš Přenosil. 

Dana Syslová samozřejmě nebude na prknech Malé scény divadla Studia DVA zářit sama. Její konkurentku a další skutečnou historickou osobnost Elizabeth Arden si v představení zahraje Milena Steinmasslová. „Neberou si před sebou servítky a velmi tvrdě se uráží. Když ovšem jedna nebo druhá potřebuje pomoct, tak si pomůžou,“ popisuje Dana Syslová.

Důležitější věci v životě

Představení Madame Rubinstein vstupuje prkna s hlavním mottem: „Neexistují ošklivé ženy. Pouze líné!“ Jde prý o výrok samotné Heleny Rubinstein. „Zřejmě si to opravdu myslela. V představení je například scéna, kdy dostává ocenění. Během ní prohlásí, že její prací bylo pomáhat ženám, aby byly tím nejlepším, čím mohou být,“ připomíná herečka.

A jak se na toto téma dívá ona sama? „Je to hezké. Ale já mám pocit, že jsou v životě mnohem důležitější věci,“ usmívá se Dana Syslová.

Premiéru Madame Rubinstein naplánovala Malá scéna pražského divadla Studio DVA na čtvrtek 8. listopadu.

autoři: Lucie Výborná , als

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová