Co si odnést z krize? Buďme na sebe hrdí, říká moderátor Daniel Stach
Situace, kterou jsme v uplynulých týdnech zažili, pro nás může znamenat poučení a impulz, a to napříč obory, věří moderátor Daniel Stach. Během pandemie se stal zárukou správných informací o koronaviru. „Nikdy v historii jsme o žádném patogenu nevěděli tolik za tak krátkou dobu. Krize nám ukázala, že odpověď není v politice, ale ve vědě,“ upozorňuje. Coby novinář si jméno udělal především jako popularizátor vědy. „Pokud diváci nerozumí, je to mé selhání!“ zdůrazňuje.
Související
-
Jakmile se přestaneme ptát, je konec, říká moderátor Hyde Parku Civilizace Daniel Stach
V pořadu Hyde Park Civilizace České televize pravidelně mluví s lidmi, kteří jsou ve svém oboru naprosté špičky.
-
Daniel Stach: Pro popularizaci vědy nechybí prostor, ale vědci nechtějí se svými myšlenkami ven
„Nechápal, že problém není v prostoru pro popularizační práci, ale ve vědcích, kteří nechtějí se svými myšlenkami a postoji ven,“ popisuje Stach.
-
Daniel Stach: Šprt jsem nikdy nebyl
Pohledný, sympatický a vzdělaný třicátník, sportovec, který je s to vést v angličtině konverzaci s nositeli Nobelovy ceny. Zdá se, že Danielu Stachovi jde úplně všechno…
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.