Čeští skauti vyvinuli vlastní virtuální klubovnu. Mají o ni zájem i v zahraničí
Vládní omezení kvůli šíření koronaviru zasáhlo mimo jiné i do fungování oddílů. Například skauti se tak musí scházet online. Ostravští skauti Lukáš Haraga a Ondřej Běnek, autoři skautské aplikace SkautAppka, vyvinuli nový program – Virtuální skautskou klubovnu. Tu kromě českých oddílů začaly využívat i ty zahraniční. „Oddíl se ve virtuální klubovně sejde a skautský vůdce to pomalu přepíná. Děti vidí pouze jednu aktivitu v jeden čas,“ vysvětluje Ondřej Běnek.
Související
-
Dětské tábory by se za určitých okolností mohly konat už v červenci, říká epidemiolog
Reagovat chceme nyní regionálně, nikoliv plošně, říká vedoucí expertního týmu ministerstva zdravotnictví Rastislav Maďar.
-
Online výuka může být motivující, školu ale nenahradí, zdůrazňuje Schejbalová
Jen nutné se vrátit do normálního života, nemůžeme být zavření doma a čekat, až koronavrius někam zmizí, míní předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií.
-
Jaké výhody může učitelům i studentům v online výuce přinést umělá inteligence?
Díky českému startupu TechAmbition mají učitelé v době koronavirové krize k dispozici zdarma umělou inteligenci, která umí doporučit úkoly pro skupinovou práci studentů.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.