Češi si uvědomili, že jejich hlas má sílu, říká eurokomisařka Jourová. Jak hodnotí výsledky eurovoleb?
Vítězem Evropských voleb se prohlásila Evropská strana lidová. Ta získala ve všech zemích unie dohromady 184 mandátů a je stále nejsilnější frakcí ve Štrasburku. „Kluby, které prosazují silnou Evropu, dají dohromady 63 procent parlamentu,“ hodnotí česká eurokomisařka Věra Jourová, podle které je zatím otázkou, zde se Vladimirovi Putinovi podařilo dostat do EP lidi, kteří budou prosazovat zastavení podpory Ukrajině.
Čtěte také
Ursula von der Leyenová usiluje o znovuzvolení na post šéfky Evropské komise. Má šanci uspět? A co znamená posílení Alternativy pro Německo? Poslechněte si celý rozhovor.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Alena Schillerová představila rozpočtový deficit. ‚Ve skutečnosti je o 40 miliard nižší,‘ říká Kalousek
-
Trumpův paradox. Na Madura poslal kvůli drogám armádu, exprezidenta Hondurasu nedávno omilostnil
-
Nehrajme si na to, že ve světě platí pevná pravidla. Musíme být akceschopní, vyzývá Landovský
-
Jaké koncerty čekají Česko v roce 2026? A která alba uslyšíme poprvé? Přinášíme vám hudební kalendář
