Bezový dortík, borovicový med nebo žaludová káva. Pavel Maurer vybírá originální vánoční recepty!

24. prosinec 2016
Glosa Pavla Maurera

Ochutnali jste někdy žaludové vánoční cukroví? Nebo smrkový sirup, kaštanovou pomazánku nebo dokonce košíčky s fialkovým želé? Můj kolega v kanceláři, který má u nás na starosti počítačovou síť, databázové a internetové operace, prostě takový ten klasický IT, tak ten nás každé Vánoce zaskočí neuvěřitelnými kulinárními výtvory v tomto duchu.

Jen pro pořádek bych chtěl upřesnit, že lidé, kterým se říká IT, jsou pro mne vždy tak trochu nepochopitelným světem. Nerozumím jejich reakcím, nechápu některé výrazy ani vtipy, kterým se oni smějí, a myslím, že i oni o nás, co dokážeme pouze zapnout a vypnout počítač, mají také svoje mínění.

Nejde jim třeba do hlavy, když zpanikaříme, že jsme si něco omylem vymazali s paměti počítače, vždyť je to přece zálohované! Nechápou, že když nám takzvaně zamrzne notebook, tak je nejjednodušší jej prostě restartovat a neděsit se, že je všemu konec.

Čtěte také

S unaveným výrazem přicházejí tito ajtíci k našim nefungujícím počítačovým programům a dvěma vteřinovými kliky je uvedou zpět do provozu, a pak se shovívavým pohledem zase odkráčí na svou computerovou planetu.

No a tenhle můj IT kolega, od kterého by to opravdu nikdy nikdo nečekal, tak přes léto sbírá v lese žaludy, suší je, sundává jim hlavičky, pak je máčí, znovu suší, pak je mele na mouku, aby měl pro nás k Vánocům originální cukroví.

Mezi tím si nakládá borovicové jehličí s cukrem a sbírá kde jakou bylinu nebo na rumištích bobule černého bezu. Všechny tyhle produkty jsou zdravé, chutné a tak trochu zapomenuté a osamocené, stejně jako spousta počítačových ajťíků.

vánoční cukroví

Přístup mého kolegy k přírodě a surovinám je inspirativní, a co se týká neplýtvání je přímo ukázkový. Při vaření a pečení je systematický stejně, jako když spravuje počítačovou síť. Když jsem naposledy od něj loudil recept na džem z áronie, poslal mi celý obrovský seznam receptů z divoké přírody a k tomu sirup z šípkové růže.

Výběr z receptů:

Bezový dortík
Borovicový med
Žaludová káva
Marmeláda z hložinek
Jeřabinová omáčka
Domácí kaštanové pyré
Kdoulová marmeláda

autor: Pavel Maurer
Spustit audio