Berlusconizace médií je tady, myslí si Josef Klíma

27. leden 2014

Ve svém novém pořadu se snaží odhalovat duši českého národa. Jakou ji tedy máme? I na to odpovídal novinář a spisovatel Josef Klíma v Hostu Radiožurnálu po 10. hodině.

„Podceňujeme se, nadáváme na korupci a zbabělost, ale možná jsme úplně jiní,“ zamýšlí se. V novém pořadu vystavuje Čechy různým testům. „Výsledky sice nemají vědeckou hodnotu, ale testů jsme předtočili celou řadu a byl jsem příjemně překvapený,“ prozrazuje Josef Klíma, který už podruhé odešel z TV Nova.

„Tentokrát to bylo ekonomické rozhodnutí. Nikdo s námi nejednal, jestli by pořad nemohl být levnější a pestřejší,“ popisuje s tím, že teď je jeho pořad skutečně levnější a pestřejší, ale na jiné stanici.

Čtěte také

Ve vysílání Radiožurnálu navíc Josef Klíma zavzpomínal na některé kauzy. I na tu nejznámější, podle které byl natočen film. „Kauza Kajínek trvá už 14 let a dodnes nevíme, jak to s ním bylo,“ připomíná.

Uvažoval někdy Josef Klíma o vstupu do politiky? A jak vidí budoucnost českých médií? Proč si myslí, že novináři budou pod vlivem autocenzury? I to si jste mohli slyšet mezi 10. a 11. hodinou.

Audio záznam rozhovoru si můžete poslechnout kliknutím na odkaz přímo v tomto článku a také v iRadiu.

autor: šše
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...