AI opravuje některé matematické úlohy u přijímaček. „Výsledky jsou srovnatelné s chybovostí člověka,“ hodnotí šéf CERMATu

17. duben 2023

Přijímací řízení na střední školy jsou v plném proudu. Žáci devátých ročníků  testy psali na konci minulého týdne, 17. a 18. dubna jsou na řadě uchazeči o studium na víceletých gymnáziích. Do oprav některých úloh byla připuštěna i umělá inteligence. „Šlo o jednoduché úlohy z matematiky, kde by byla minimální šance, že by AI udělala chybu. Zkusili jsme asi sto tisíc úloh také opravit, a výsledky jsou srovnatelné s chybovostí člověka,“ hodnotí ředitel CERMATu Miroslav Krejčí.

Jak se mění zájem o víceletá gymnázia? Kdy budou moci uchazeči podat víc přihlášek na střední školy než dvě? Poslechněte si celý rozhovor.

autoři: Petr Král , prh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.