Začíná recyklační víkend Technického muzea. Ve sbírkách spotřebičů doplňuje kritická místa, říká kurátorka
Vysloužilé elektrospotřebiče v exponáty proměňuje již 10. ročník sbírky Národního technického muzea. Byť ne každý kousek přijímá a například pro elektronické cigarety zatím nemá místo, už jen za nabídku odměňuje sníženým vstupným. „Spotřebiče zejména z 80. a 90. let ve sbírce příliš nebyly, protože se po revoluci poměrně rychle obměňovaly. Díky této akci jsme zaplnili ta nejkritičtější místa,“ říká Lucie Střechová, kurátorka sbírek Technika v domácnosti a textilní průmysl.
Související
-
Sází, pleje, zalévá i sklízí. Autonomní zemědělský robot by mohl člověka nahradit už za několik let
Zemědělcům usnadňují práci stále modernější stroje. Budoucnost bude ale zřejmě patřit robotům, které budou dělat všechnu práci zcela samy.
-
Umělá inteligence je větší převrat než průmyslová revoluce. Dojde k civilizační změně, říká odborník
Učitel Karel Kostka je mimo jiné výjimečný tím, že je jedním z lidí s IQ přes 200. Dá ale na intuici, nebojí se chyb: „Největší chyba našich škol je, že za chybu trestáme.“
-
Velký bratr už nemusí být stát, ale i technologická korporace, varuje oceněný datový žurnalista
Díky jeho vytrvalosti začaly úřady zveřejňovat údaje o kriminalitě nebo o hromadné dopravě. Datový novinář Jan Cibulka včera získal Novinářskou křepelku.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.