Z lega postavil i sochu Svobody. „Dívky ale na lego nezabírají,“ směje se majitel unikátní sbírky
Ve 20 letech si uvědomil, že ho láska k legu zřejmě nikdy neopustí. Dnes je Miloš Křeček majitelem jedné z největších soukromých sbírek lega na světě. „Jakmile lego rozbalíte, je jeho cena třetinová, spoustu stavebnic mám nevybalených, vystavuju je zabalené,“ říká muž, jehož sbírka čítá miliony kostiček. „Nejradši stavím podle návodů, také zkouším funkčnost věcí a reakce dětí. Všechny mé děti lego pohltilo." Jaký má názor na náhražky lega? A jaká je historie této stavebnice?
Související
-
Lego: Jak se z dřevěných odřezků stalo tuzexové zboží
„Hraj si dobře.“ Jednoduchá rodičovská rada, která na první poslech ničím nevyniká. Ale dánsky se řekne „leg godt“, zkráceně „lego“.
-
Podívejte se s námi do Legolandu v dánském Billundu
Před sedmdesáti lety dánský výrobce hraček Ole Kirk Christiansen v městečku Billund přišel na nápad vytvořit univerzální stavebnicovou kostku. Pár let na to vzniklo Lego.
-
O kostičkách se mi zdá i v noci, říká Milan Reindl, zatím...
Milan Reindl je zatím jediný český designér stavebnice Lego. Jaká byla cesta k jeho práci snů? „V pětadvaceti jsem se vrátil ke stavění,“ vypráví, „šest let na to j...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.