Vytvoříte-li správné podmínky, i do pusté krajiny se vrátí život, věří agrolesník Radim Kotrba

Když získáte po předcích třešňový sad a chcete si ulehčit život, využijete synergii se zvířaty, popisuje farmář a etolog Radim Kotrba. Agrolesnictví je nejtradičnější způsob zemědělství: integrujete dřeviny na prostor se zvířaty. Zlepší se tím mikroklima i biodiverzita, lépe se využije prostor, vysvětluje. Sám chová několik jelenovitých druhů. Díky nim děti odmalička vnímají přirozený koloběh života a smrti, říká. Jak chutná maso z antilopy? A čím se inspiruje ve Francii?

Radim Kotrba působí na Fakultě tropického zemědělství České zemědělské univerzity a ve Výzkumném ústavu živočišné výroby v Praze.

autoři: Lucie Výborná ,

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...