Výhra pro dědečka, královna Wimbledonu a podpora rodiny. Jaký je Olympijský rok Markéty Vondroušové?
Markétu Vondroušovou krátce po oslavě pětadvacátých narozenin čeká obhajoba wimbledonského titulu. V časosběrném dokumentu Olympijský rok zmapoval reportér Radiožurnálu Sport Jaroslav Plašil všechny významné okamžiky dosavadní kariéry české hráčky a zazní v něm také zmínka o pozitivním tenisovém fanatismu svěřenkyně kouče Jana Hernycha.
V roce 2015 se stala Vondroušová juniorskou světovou jedničkou ve dvouhře, na olympiádě v Tokiu v roce 2021 získala stříbrnou medaili a v roce 2023 vyhrála Wimbledon jako první nenasazená hráčka v historii. A právě titul na nejslavnějším tenisovém turnaji světa vynáší rodačku ze Sokolova zase o kus výš. S tím souvisí více mediálních povinností, ale i tlaku na výsledek.
„Po Wimbledonu pro mě bylo důležité vidět hlavně rodinu. Vrátila jsem se z Londýna a byla chvíli v Sokolově, v Praze to pak byl hukot. Chodila jsem jen na schůzky, kde to bylo nutné. Nejsem ten typ, který se chce pořád někde ukazovat,“ říkala krátce po přelomovém úspěchu kariéry Vondroušová.
Jak česká tenistka fungovala, když se dozvěděla, že její dědeček má rakovinu? Jakou karetní hru hraje během pauz mezi zápasy na prestižních turnajích? Jak blízko byl její konec v profesionálním sportu? Poslechněte si celý dokument o Markétě Vondroušové.
Související
-
Olympijský rok s Vondroušovou: Talentovaná na mnoho sportů už od dětství
„Když měla ten veleúspěšný rok, tak si říkáte, co se to vlastně vše odehrálo. Zjistíte, že je to 20 let práce," vzpomíná maminka Markéty Vondroušové.
-
Šikovná holčička ze Štvanice
Už když se blížíte k bráně 1. ČLTK na Štvanici, můžete wimbledonskou šampionku roku 2023 i se slavnou trofejí vidět na velkém plakátu.
-
Olympijský rok s Markétou Vondroušovou: Tetování
Nejúspěšnější česká tenistka současnosti Markéta Vondroušová má mimo jiné vlastnost, bez které by se jen sotva mohla stát olympijskou medailistkou nebo vítězkou Wimbledonu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka