Virtuální realita, Super Mario i Lara Croft. Výstava Game on nabízí na 150 počítačových her

21. září 2017
03228989.jpeg

V pražské holešovické tržnici v hale 40 začala ve čtvrtek výstava Game On. Jak už název naznačuje, je to výstava o počítačových hrách. Návštěvníci si budou moct vyzkoušet více než sto padesát z nich, ať už ukazují současnost i přes padesát let starou historii.

Vizuál výstavy láká na klasiky typu Super Mario, Lara Croft nebo Donkey Kong. „Mohli bychom si třeba zkusit Asteroid, to je krásná hra pro dva hráče,“ říká moderátor Game On TV Adam Reinberger.

Hned vedle klasických skříňových herních automatů stojí i jejich předchůdce, vůbec nejstarší herní počítač na výstavě. Společnost, která počítač vyrobila, ho v roce 1961 darovala vědcům z MIT s vidinou, že jim pomůže s vědeckým bádáním.

„Místo toho, aby vědecky bádali, vytvořili vlastně první videohru na světě,“ popisuje s tím, že na velké obrazovce se tehdy hrála hra Space War – člověk se v ní snaží ochránit Zemi před nepřátelskou vesmírnou lodí a zároveň musel bojovat s gravitací Slunce.

Space War si návštěvníci jako jednu z mála her na výstavě nezahrají, jinak si ale můžou vyzkoušet třeba i hry ve virtuální realitě.

Spustit audio
  • Reportáž
  • počítače