„Vadí mi digitální svět,“ říká stárnoucí bohém Peter Nagy. Jeho obranou je kecání, vyfiltrování se a houpací křeslo
„Civilizace je tak rozkmitaná, že je to neúnosné,“ uvažuje zpěvák a kytarista Peter Nagy o touze po zastavení se, ke stáří se musí obejít bez dýmky, zároveň mu chybí cestování. Energii načerpává od mladších spoluhráčů. Jak si uchovat kreativního ducha? „Jakmile člověk začíná exaktně uvažovat v číslech a datumech, tak ho to vyhazuje z bohémského světa,“ mluví o potřebě odstřižení od emailů. Proč nelze zůstat navždy mladý? A jaké je pro umělce žít v současné nejistotě?
Související
-
Digitální detox? Nemusíte hned smazat všechny sociální sítě, spíše se nad nimi zamýšlet, radí lektor
„Digitální detox má minimalizovat vliv technologií na naši pozornost a spokojenost,“ uvádí terapeut a lektor Matěj Krejčí. Naši spokojenost narušuje i tlak na výkon.
-
Na své hity nenadávám, daly krásný život, přiznává Peter Nagy
O potlesk musí každý zpěvák bojovat s pokorou, říká Peter Nagy, který se do uměleckého důchodu nechystá – přijde prý další album.
-
Dokument o dopadu digitálního světa na rodinný život
Martina Pouchlá na vlastním příběhu zkoumá dopad nových technologií a digitálního světa na rodinný život.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.