Už moc mluvíme, pojďte se napít

Nejlepší slivovice na Slovensku se pálí ve vesnici Bošáca. Na mapě ji najdete pár kilometrů od české hranice nedaleko Trenčína v oblasti, kde se mimořádně daří švestkám. Proslulou slivovici tu vyrábějí podle kroniky přes 300 let, ovšem do dnešní doby kvůli přísným předpisům zůstala v obci jen jedna pálenice. Ta teď na podzim jede 24 hodiny denně, pěstitelé se musejí zapisovat do pořadníku a na svoji šťastnou chvíli čekají i dva měsíce. Hrdost na svůj tradiční nápoj ale nezapřou.

Nasládla vůně švestek, hustých výparů a hořícího dřeva dráždí čichové buňky Viktora Matějoviče už dobrých 60 let. Tak dlouho vozí do palírny nakvašené plody svého sadařského úsilí, aby si domů odvezl 150 litrů kořalky. Na nohy pan Matějovič ve svých 76 letech už moc nemůže, a tak letos přišel možná naposledy: "Příští rok už nebudu moct a tak se musím předzásobit. Do čaje aby bylo. A když se někdo ukáže, tak neodejde bez štamprle".

Starého pána provází bošácká slivovice celý život jako mnohé obyvatele tohoto kraje. Vesnice díky pálence proslula po celém Slovensku, stejně jako švestky, které tu kdysi předci vysadili, říká palírenský mistr Pavel Kozáček. "Tady rostou bystrické švestky, v tom je základ. Dokonce bych řekl, že když někdo vypálí kvas z těchto švestek v Praze, pořád to bude bošácká slivovice".

Odborný výklad o bystrických švestkách přerušuje majitel pálenice Miroslav Kaššovič a se sklenkou v ruce. Vhledem ke své funkci patří mezi natolik vážené osobnosti kraje, že jeho jméno najdete i v publikaci Kdo je kdo na Slovensku. "Sice můžeme doložit tradici pálení tak 300 let zpátky, ale přepokládám, že se tu pálilo ještě dřív. A pojďte se napít, už moc mluvíme".

Pálenici mají pěstitelé zamluvenou až do konce února, ale zřejmě ještě zájemci přibudou. "Když už někdo pochází z Bošáce, těžko může přijet na návštěvu bez proslulé pálenky, pořád se mně ptají, jestli mám láhev v kufru," dodává další zájemce, tentokrát žena se dvěma dětmi.

Bošácká slivovice letos na prodej není, úrody bylo málo a pěstitelé mají zásoby pouze pro sebe. Alkohol pod stejným názvem sice obchody nabízejí, ten však pochází z velkých lihovarů a s tradiční pálenkou z malé vesničky u Trenčína nemá nic společného.

autor: ľsm
Spustit audio