Upravená zpráva o udělené milosti: Došlo zřejmě ke špatné komunikaci. Byla to naše chyba, říká Mynář

5. listopad 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vratislav Mynář na tiskové konferenci.

Prezident Miloš Zeman už leží na standardním pokoji rehabilitačního oddělení. Návštěvy za ním kvůli zhoršující se epidemické situaci nesmí. S Andrejem Babišem (ANO) se proto spojí telefonicky, s Petrem Fialou přes videokonferenci. „Pan prezident pracuje z nemocnice po celou dobu. Intenzita práce, tím, jak byl přeložen na standardní pokoj na rehabilitačním oddělení, se jistě zvýší. Sleduje vývoj každý den, má kompletní, ucelený obrázek o volbách,“ ujišťuje Vratislav Mynář.

Vedoucí prezidenovy kancelář potvrdil, že s politiky se prezident fyzicky zatím nesetká.

Čtěte také

Ústřední vojenská nemocnice nám vyšla maximálně vstříc. To znamená, že během epidemických opatřeních spojených s covidem má přístup paní Ivanka Zemanová jako manželka a dcera Kateřina. A jediný, kdo může kvůli pracovním důvodům a pracovním záležitostem, které jsou dnes a denně na pořadu, jsem já,“ tvrdí Mynář.

Radiožurnál a iRozhlas tento týden upozornily na udělení milosti pro údajně vážně nemocného podnikatele Pavla Podroužka. Prezident Zeman ji měl podepsat už pět dní před svým prvním pobytem v nemocnici, a ne až 14. září, kdy měl nastoupit do nemocnice, jak původně informoval web Hradu. 

„Mohu říct, že zřejmě došlo ke špatné komunikaci, protože pan prezident samozřejmě toto rozhodnutí (v ten den – pozn. red.) nepodepsal, ale 14. září, kdy byl hospitalizován, se to dostalo k paní ministryní ke zprocesování. Informoval jsem se na to v kanceláři, respektive na legislativním odboru. Byla to naše chyba, ano,“ přiznává vedoucí kanceláře. 

autoři: Jiří Chum , vma
Spustit audio

Související