Tipy na výlet ve Středočeském kraji

18. leden 2019
Pomník Jana Palacha, Všetaty

V sobotu se do Jizery v Mladé Boleslavi ponoří otužilci, bude se tu také závodit. U obce Nový Dům na Rakovnicku si můžete prohlédnout zrestaurovanou barokní sochu svatého Jana Nepomuckého. Pietní akt k výročí činu Jana Palacha proběhne v sobotu od 14 hodin ve Všetatech.

Otužilci se v sobotu ponoří do Jizery v Mladé Boleslavi. Když se do závodu zapojíte, můžete si vybrat z celkem pěti tras. Soutěžící budou závodit na tratích 100, 250, 500, 750 a 1000 metrů.

Palachovy Všetaty: ‚Zde žil a odtud za svobodu českého národa na smrt odešel‘

Jan Palach

Připomínáme si 50. let ode dne, kdy se student Jan Palach upálil na pražském Václavském náměstí na protest proti okupaci Československavojsky Varšavské smlouvy. Server iROZHLAS.cz se zajel podívat do jeho rodných Všetat.

Akci pořádá Česká otužilecká unie s Českým svazem plaveckých sportů a obě organizace chtějí obnovit tradici závodů na Jizeře z let 1982 až 1992. Akci najdete na Jizeře u Krásné louky.

Udělejte si o víkendu procházku křivoklátskými lesy a prohlédněte si zrestaurovanou barokní sochu svatého Jana Nepomuckého. Najdete ji u obce Nový Dům na Rakovnicku.

Necelých šest metrů vysoká socha znázorňuje světce v životní velikosti, drží v pravé ruce křížek a v levé biret, liturgickou pokrývku hlavy. Tvář obrací k nebi.

Společnost Jana Palacha Vás srdečně zve na pietní akt k výročí činu Jana Palacha, který proběhne v sobotu 19. ledna 2019 od 14:00 v Janových rodných Všetatech.

Po vzpomínkové akci je možné připojit se k pěšímu průvodu na všetatský hřbitov a zapálit svíci u Janova pomníku. Přijďte tak s námi uctít památku tohoto statečného muže a dát najevo, že český národ na své hrdiny nezapomíná.