Tipy na výlet ve Středočeském kraji

Královský průvod u chrámu svaté Barbory
Královský průvod u chrámu svaté Barbory

Kutná Hora chystá na víkend gotickou slavnost Královské stříbření. V Jesenici u Prahy začne mezinárodní festival Varhanní léto. A v hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích najdete v sobotu Středočeské pivní slavnosti.

Skalní brána je jeden z nejkrásnějších útvarů Kokořínska. Cestu k ní najdou jen vášniví turisté

Skalní brána ze zadní strany

Chráněná krajinná oblast Kokořínsko ve středních Čechách je známá zejména díky pískovcovým skalám. Ty se vlivem postupného zvětrávání vytvarovaly do nejrůznějších podob. K většině zajímavých skalních útvarů vás dovedou směrovky. Ovšem stále ještě existují místa, o kterých ví pouze místní, a která udivují svojí nádherou. Mezi ně patří i Skalní brána. Z dálky působí jako brána do dávného skalního hradu a najdou ji pouze turisté, kteří umí pozorovat přírodu kolem sebe.

Kutná Hora zve o víkendu na Královské stříbření – velkolepou gotickou slavnost, která připomene slávu královského horního města.

V Jesenici u Prahy v kostele sv. Petra a Pavla začíná v neděli v 18 hodin pátý ročník mezinárodního festivalu Varhanní léto. Potrvá do 10. července.

Udělejte si v sobotu výlet do skanzenu v Kouřimi. V 19 hodin začíná národopisný pořad Svatojánská noc.

Na Monínci se v sobotu otevře přestěhovaná poštovna, která stála 150 let na vrcholu Sněžky a 10 let v kempu pod Javorovou skálou. Uvnitř najdete expozici o historii poštovny i nové infocentrum turistické oblasti Toulava.

V hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích najdete v sobotu Středočeské pivní slavnosti 2019.