Tipy na výlet ve Středočeském kraji

Nad výrobci s nižší apelací DOC ohrnují exkluzivní vinařství nos a svůj odstup často manifestují tak, že svá vína už jako prosecco vůbec neprezentují. (ilustrační foto)

Slavnosti vína s dvaceti vzorky z Čech i zahraničí v Mladé Boleslavi. Oslavy 30. výročí sametové revoluce v Kutné Hoře, Lešeticích, Kolíně a  v Říčanech. 

Studentská oslava 30. výročí sametové revoluce a událostí 17. listopadu začíná v neděli na Palackého náměstí v Kutné Hoře v 16 hodin. Na programu je průvod městem nebo vystoupení zpěváka Leška Semelky.

V Památníku Vojna v Lešeticích začíná v neděli výstava 17. listopad 1939 a 1989 na Příbramsku. Akce se zúčastní přímí aktéři a pamětníci, kteří se podělí o své vzpomínky na dobu před 30 lety. Součástí programu bude pochod z náměstí T. G. Masaryka v Příbrami k památníku.

Do Mladé Boleslavi se v sobotu vydejte na Slavnosti vína. Ochutnáte vzorky od dvaceti vinařů z Čech i ze zahraničí. 

Jaký byl "Socialistický sen, život obyčejných lidí v Československu"? To ukazuje muzeum v Kolíně. Uvidíte předměty z 50. až 80. let.

Připomeňte si v Muzeu Říčany obyčejný a všední život v osmdesátých letech 20. století a také letošní 30. výročí sametové revoluce. Do doby před třiceti lety se vrátíte díky autentickému interiéru, vystaveným předmětům, textovým materiálům a audio nahrávkám. Uvidíte dětský pokojík s dobovým nábytkem, dekoracemi, plakáty a především hračkami, které nejsou pouze zavřené ve vitrínách, ale s velkou částí z nich si vaše děti mohou skutečně pohrát.