Tipy na výlet ve Středočeském kraji

Malá ochutnávka před setkání majitelů historických starých automobilů a motocyklů

V Kutné Hoře uvidíte historická vozidla vyrobená do roku 1940 na závodech Veteran Rallye 2019. Muzeum lidových staveb v Kouřimi chystá na víkend Dožínky a hrad Křivoklát pořádá noční scénické prohlídky.

V Kutné Hoře startuje v sobotu v 10 hodin závod historických vozidel Veteran Rallye 2019. Jde o vozy vyrobené před rokem 1940. Po celou dobu konání akce se můžete těšit také na bohatý doprovodný program, Kutnohorské hodování, soutěže pro děti nebo kuchařskou show a koncerty.

Muzeum lidových staveb v Kouřimi pořádá v sobotu od 10 hodin Dožínky. Akce začne Dožínkovým průvodem. Také se dozvíte, co se jedlo o žních, jaké byly lidové obyčeje v době dožínek nebo jak se zpracovával len. Naučíte se péct chleba nebo plést ozdoby ze slámy.

Hrad Křivoklát chystá noční scénické prohlídky připomínající lucemburské panovníky na českém trůně. S průvodcem Vojtěchem prožijete stěžejní okamžiky jejich vlády v prostorách jednoho z nejstarších českých královských hradů.

Výstava muzea v Bělé pod Bezdězem představuje některé reálné kriminální kauzy z 20. a 30. let 20. století, jejichž dějištěm bylo právě Bělsko a Podbezdězí. Na výstavě uvidíte také řadu autentických předmětů souvisejících s činností prvorepublikového četnictva.