Tipy na výlet ve Středočeském kraji

Nádvoří Vlašského dvora

Mezinárodní den průvodců v Kutné Hoře. Výstava fotografa Viléma Kroppa v Muzeu Českého krasu v Berouně. Festival Expediční kamera v Hořovicích a Dolních Kralovicích.

Dílo českého fotografa Viléma Kroppa představuje nová výstava v Muzeu Českého krasu v Berouně. Uvidíte Kroppovy fotografie z období od 50. do 90. let minulého století a mezi nimi také snímek Provinilec z roku 1959, za který získal cenu v mezinárodní soutěži novinářské fotografie World Press Photo. 

Poznejte s průvodcem krásu Kutné Hory tak trošku jinou formou. V rámci oslav Mezinárodního dne průvodců je pro vás již podruhé připravená komentovaná prohlídka městem v sobotu v časových intervalech v 11 a ve 14 hodin. Prohlídky začínají na nádvoří Vlašského dvora a je na ně nutná rezervace.

Festival hudby a divadla Kahan Jana Balady 2020 je druhý ročník úspěšného folkového festivalu. Letos se můžete těšit třeba na Honzu Brože a Jindřišku Brožovou z kapely Devítka, Honzu Žamboch, Isaru, Pavla Petrana s kapelu, Pohoda Blues, nebo třeba na písničkářku Simonu Klímovou, Účast přislíbil i Michal Willie Sedláček. Celý program festivalu se uskuteční v Pivovaru Podlesí v sobotu od 13 hodin.

Expediční kamera je filmový festival, který již od roku 2009 přináší do kin ty nejlepší cestovatelské a dobrodružné filmy z mezinárodní i domácí produkce. Výpravy do nitra džungle i pouště, neuvěřitelné výkony na skalách, plavby přes oceány i po divokých řekách, adrenalinové šílenství, návštěvy domorodých kmenů, stovky uběhnutých kilometrů i putování na dvou kolech, outdoorové hvězdy i neznámí a přesto úžasní cestovatelé, to vše máte možnost zažít v sobotu od 18 hodin v Klubu Labe v Hořovicích nebo od 16 hodin v Dolních Kralovicích.