Tipy na výlet v Jihočeském kraji

02366630.jpeg
02366630.jpeg

Navštivte v sobotu třeba tradiční Pivovarskou pouť ve Strakonicích. Město Volyně slaví 720 let od svého založení. A v Táboře se otevřou rekonstruované prostory Husitského muzea v bývalém augustiniánském klášteře. Na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou navštivte v sobotu hudební festival Vltavotýnské točení.

Tradiční Pivovarskou poutí ožijí v sobotu Strakonice. Organizátoři připravili atrakce pro děti i neckyádu, na prostranství před pivovarem vystoupí mimo jiné kapely Traktor a Parkán. Akce připomene taky 370 let od založení pivovaru. Vstup je zdarma.

720 let od svého založení slaví jihočeské město Volyně. Na pódiu u Pošumavské tržnice se v sobotu odpoledne vystřídá několik kapel.

V Bežerovicích na Táborsku v sobotu slavnostně otevírají Maják naděje v rámci Letních slavností. Jde o 13 metrů vysoký maják, který postavili místní recesisté. Sloužit bude k divadelním vystoupením, ale také na sušení hasičských hadic.

Husitské muzeum v Táboře představuje opravený klášterní areál

Tábor, náměstí Mikuláše z Husi, bývalý augustiniánský klášter

V Táboře skončila rekonstrukce bývalého augustiniánského kláštera. Památkově chráněný areál v současnosti využívá jako své sídlo Husitské muzeum.

Nenechte si v Táboře ujít slavnostní otevření rekonstruovaných prostor Husitského muzea v bývalém augustiniánském klášteře. Zahájení provozu bude spojené s vernisáží první výstavy v nové galerii Ambit, výstava představí práce Karla Valtera.

Kristus, který při poslední večeři rozdává svým věrným prášky. Mickey Mouse, jež se právě líhne ze zlatého vejce. I to jsou obrazy a instalace výtvarníka Pasty Oner, které teď vystavuje Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou. Konírna bývalé zámecké jízdárny se proměnila v téměř chrámový prostor, kterými diváky provází díla výrazné osobnosti současného českého pop-artu.

Udělejte si o víkendu výlet do Českého Krumlova na Slavnosti pětilisté růže. Letos se zaměří na všechny ženy rožmberského rodu.

Na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou navštivte v sobotu hudební festival Vltavotýnské točení. Zahrají kapely AG Flek, Poutníci, Sem Tam a Franta Kasl Trio.

Zapojte se do závodů na paddleboardech na trase Zlatá Koruna – Boršov nad Vltavou. Trať po Vltavě měří 21 km. Hromadný start je z kempu na pravém břehu Vltavy ve Zlaté Koruně v sobotu v 11 hodin.