Tipy na výlet v Jihočeském kraji

Jana Šrejma Kačírková jako Rusalka v představení Jihočeského divadla před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově

Divadlo bratří Formanů uvádí na zámku Kratochvíle nové představení, které zavede diváky na Divoký západ. Město Písek zase připomíná skrze novou výstavu zničení místního dominikánského kláštera. A na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově se v pátek a v sobotu hraje opera Rusalka.

Divadlo bratří Formanů uvede v sobotu na zámku Kratochvíle výpravné představení Deadtown. Hrát ho bude denně do 23. srpna. Nové představení se odehrává na Divokém západě a pohybuje se na pomezí divadla a němého filmu.

Připomenout jednu z výrazných událostí ve středověkých dějinách města Písku má za cíl výstava s názvem „Klášter Svatého Kříže v městě Písku od lidí zlých, kacířských zkažen jest."

Je tomu totiž 600 let, co rozvášněný dav Píseckých zničil zdejší dominikánský klášter a zavraždil řadu zdejších řeholníků. K tragické události došlo dne 20. srpna 1419. Výstavu najdete v Malých výstavních síních Prácheňského muzea v Písku do 29. září. 

V Českém Krumlově se na známém Otáčivém hledišti hraje v pátek a sobotu od 20.30 hodin opera Rusalka. Dvořákovu nejkrásnější operu režíroval jeden z nejvýraznějších českých operních tvůrců Jiří Heřman a inscenace se zařadila k nejoriginálnějším divadelním projektům před Otáčivým hledištěm.