Tipy na výlet v Jihočeském kraji

Masopustní obchůzka | Roztocký masopust

Masopustní průvod v Milevsku. Výstava fotografií z archivu Šechtl a Voseček v kavárně Svět. Varhanní koncert hudebníka Adama Viktory v písecké koncertní síni Trojice.

Ve Švestkovém dvoře v jihočeských Malovicích uvede v sobotu od 19 hodin Sara Bocchini a Divadlo Continuo premiéru autorské taneční inscenace Monstrum. Zkoumá fenomén nespavosti a představ zobrazených ve snech.

Milevsko zve v sobotu do masopustního průvodu. Půjde ve 14 hodin od Domu kultury na náměstí E. Beneše, kde vás čeká masopustní rej a zábava.

V kavárně Svět v Táboře začíná výstava fotografií z archivu Šechtl a Voseček nazvaná Jak Tábor slavil 500. Na snímcích jsou Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš, sokolský slet, přehlídka českých střelců a hasičů, vybudování rozhledny Hýlačka nebo ovocnářská výstava.

V písecké koncertní síni Trojice si v neděli od 18 hodin můžete vyslechnout varhanní koncert uznávaného hudebníka Adama Viktory se sopranistkou Gabrielou Eibenovou.

Hotel Palcát vám během Táborského reprezentačního plesu v sobotu od 18 hodin přinese jedinečnou příležitost, stát se součástí slavnostního večera, k příležitosti 600. výročí založení města Tábora. Prostory hotelu Palcát budou slavnostně nazdobeny a o výjimečnou atmosféru se postará plejáda známých umělců. Celým večerem vás bude provázet moderátorka Mahulena Bočanová a 18-ti členný Orchestr Karla Vlacha se svými sólisty, které v průběhu večera doplní Monika Absolonová a Bohuš Matuš.