Tipy na výlet v Jihočeském kraji

14. prosinec 2018
Hrad v Nových Hradech

Nové Hrady na Českobudějovicku chystají na víkend kostýmovou prohlídku spojenou s výstavou perníkových hradů a zámků. Třeboň pořádá andělskou akci se sousedským trhem, výrobou andělských dekorací a andělskou stezkou. Hlubokou nad Vltavou zase projde Andělský průvod.

Betlémské světlo zazáří v Českých Budějovicích

Lidé si přišli pro Betlémské světlo do budějovické katedrály. Tradičně jej sem přivezl redaktor Českého rozhlasu se světlonoši z rakouského Lince

Betlémské světlo si už potřicáté odnesou obyvatelé Jihočeského kraje do svých domovů. Slavnostní předání „Světla přátelství“ je připraveno na úterý 18. prosince v 15.30 v katedrálním kostele sv. Mikuláše v Českých Budějovicích. 

Udělejte si v sobotu výlet do Nových Hradů na Českobudějovicku. Děti tam čeká adventní kostýmovaná prohlídka, hradem provedou zájemce služebné pana správce a přiblíží, jak Vánoce lidé trávili dříve. Prohlídky jsou spojené se soutěžní výstavou perníkových hradů a zámků.

Hory dostaly v týdnu nový příděl sněhu a lyžovat se dá nejenom v Česku, ale třeba taky na rakouské straně Šumavy ve skiareálu Hochficht, který právě o víkendu zahajuje novou sezonu.

Třeboň plná andělů – to je název sobotní akce, která od 13 hodin nabídne sousedský trh, andělské rojení, tvorbu andělských dekorací, andělskou stezku, divadlo i hraní na tibetské mísy.

V neděli se můžete v Hluboké nad Vltavou připojit k Andělskému průvodu. Půjde od Schwarzenberské školky, přes Masarykovu třídu až na náměstí. Budou ho doprovázet loutky z živého betléma, účastníci dostanou andělská křídla a bílá trička. Doprovodný program zahrnuje trhy i fotokoutek.