Tipy na výlet v Jihočeském kraji

Záclony vzpomínek - ruční papír Ireny Štyrandové
Záclony vzpomínek - ruční papír Ireny Štyrandové

Výstavu tvorby Ireny Štyrandové, která založila dílnu na výrobu ručního papíru, si prohlédněte v Centru architektury a designu Neumannka v Prachaticích. Muzeum středního Pootaví připomene vznik Protektorátu Čechy a Morava.

Irena Štyrandová, žije v Litoměřicích, kde v roce 2003 založila Dílnu ručního papíru. Ve své tvorbě se zabývá ručním papírem, papírovinou a souvisejícími technikami tak, aby vynikl papír jako podivuhodné a významné výtvarné médium. Její dílo si můžete prohlédnout v Centru architektury a designu Neumannka v Prachaticích.

Na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. budou znovu stromy

Už v loňském roce zkusilo město obklopit Samsonovu kašnu zelení. Teď se sem stromy v dřevěných kontejnerech vrátí na delší dobu

Kolem Samsonovy kašny na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. brzy přibydou stromy. Město tu rozmístí sedm katalp v dřevěných kontejnerech.

Eliška Stejskalová se ve své tvorbě zajímá o témata spojená s podobami vnímání. Jedním z takových zájmů je analýza procesů podmíněná odpíráním spánku. Výsledky těchto zkoumání představuje v expozici s názvem Škoda, že nejsi vzhůru, ve které mapuje možnosti bezprostřední nesofistikované percepce. Výstavu si můžete prohlédnout v Galerii Mariánská v Českých Budějovicích.

Vznik Protektorátu Čechy a Morava a jeho dopad na obyvatele Strakonicka mapuje nová výstava Muzea středního Pootaví. Na druhém nádvoří strakonického hradu lidé najdete panelů s fotografiemi a texty. Při vzniku expozice muzeum hojně využilo materiály ze svého depozitáře.

Expozici Prácheňského muzea v Písku ozdobily dvě největší novodobé ukázky ryzího zlata v Česku. Našel je amatérský hledač kovů u Vodňan na Strakonicku. Podrobnosti má geolog muzea Jaroslav Cícha.