Tipy na výlet v Jihočeském kraji

Vánoce, vánoční ozdoby, vánoční koule, vánoční výzdoba, vánoční stromek, vánoční stromeček (ilustrační foto)

Tradiční výstava vánočních ozdob ve sklepení litomyšlského zámku. Průvod v Českých Budějovicích a pouliční slavnosti v centru Tábora k výročí 17. listopadu 1989.

Dílo Karla Teigeho, zástupce meziválečné avantgardy, představuje Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou. Nabízí i práce Toyen, Jindřicha Štýrského či Josefa Šímy. V zámecké jízdárně otevřela expozici Mapa světa Karla Teigeho. Představuje i díla členů Devětsilu, Skupiny surrealistů v ČSR a autorů sborníků Znamení zvěrokruhu. 

Tradiční výstava vánočních ozdob ve sklepení litomyšlského zámku letos připomene i výročí 17. listopadu 1989. Vystaveny budou také ozdoby s českou státní vlajkou. K vidění budou i perličkové ozdoby společnosti Rautis z Poniklé. Vystavených exponátů jsou tisíce a samotné jejich aranžování trvalo hodiny.

Od Jihočeského divadla v Českých Budějovicích vyjde v neděli v 16:30 průvod Rozsviťme demokracii, který připomene 17. listopad 1989.

Asi 60 fotografií zachycujících českobudějovické dění od listopadu 1989 do svobodných voleb v červnu 1990 nabízí dvě výstavy, které se konají v Českých Budějovicích v radniční výstavní síni a v Galerii Nahoře. Na snímcích jsou záběry demonstrací u kašny na náměstí Přemysla Otakara II., debat Občanského fóra, bourání pomníku Lenina či návštěvy Václava Havla 29. května 1990.

Pouliční slavnosti připomenou v neděli v centru Tábora výročí 17. listopadu 1989.