Tipy na víkend v Praze

Strahovský klášter v Praze

Matějská pouť na Výstavišti v Praze. Procházka po pražských klášterech. Vepřobraní na náplavce. Koncert Komorního orchestru České filharmonie v Rudolfinu.

V Praze začíná na Výstavišti Matějská pouť.

Vydejte se v neděli na první ze série procházek po pražských klášterech. Výprava začne Strahovským klášterem, pokračuje kamenným menhirem, sochou leva i Panny Marie z exilu, studánkou Panny Marie, povede pak kolem boromejek a Vlachů k sv. Prokopovi, prvnímu legendárnímu domu v Praze, Janu Křtiteli, maltézským rytířům, bosým karmelitánům a nakonec k magdalenitkám. Sraz je na nádvoří Strahovského kláštera ve 14:45.  

Na náplavce na pražském Smíchově najdete v sobotu Vepřobraní. 

Pojďte si v neděli od 15 hodin vyslechnout do pražského Rudolfina koncert Komorního orchestru České filharmonie. Zazní díla Leoše Janáčka, Antonína Rejchy a Felixe Meldelssohna-Bartholdyho.

Knihu z 16. století, která se považuje za jednu z nejkrásnějších astronomických publikací, vystavuje do konce února Národní knihovna v pražském Klementinu. Kniha Astronomicum Caesareum je vrcholným dílem německého astronoma, matematika, kartografa a nakladatele Petra Apiana (1495 až 1552) a vydala ji jeho tiskařská dílna v Ingolstadtu v roce 1540.

V Galerii Josefa Sudka na pražských Hradčanech najdete výstavu prací Boženy a Josefa Sudkových. Expozice s názvem Božena Sudková/Josef Sudek: Krajina dětství připomíná místa, kde významný fotograf evropské avantgardy a jeho sestra trávili dětství. Výstava potrvá do 17. května. Fotografická výstava připomíná obec Nové Dvory, kde oba sourozenci strávili dětství, zámek Kačina, který se pro Josefa stal opakovaně námětem fotografické práce, a nedalekou Kutnou Horu.