Tipy na víkend v Praze

02298398.jpeg

Botanická zahrada v Troji hostí o víkendu pivní festival. V Císařské konírně na Pražském hradě si můžete připomenout krále Václava IV. Galerie Czech Photo Centre připravila novou výstavu s názvem Odhlená kabala a v Betlémské kapli si návštěvníci prohlédnou dílo výtvarníků A. Diviše a J. Zlamala.

V Botanické zahradě v Troji najdete o víkendu pivní festival, který představí malé české pivovary. Návštěvníci můžou ochutnat piva z 11 malých pivovarů, především pražských.

U příležitosti 600. výročí úmrtí českého a římského krále Václava IV. se v Císařské konírně na Pražském hradě otevřela výstava věnovaná osobnosti tohoto panovníka. Představuje ho v zrcadle gotického umění nazývaného „krásný sloh“. Václav IV., syn Karla IV. a bratr Zikmunda Lucemburského, je ve stínu svého otce.

Filozofii, historii a současnost učení kabala představuje nová výstava Odhalená kabala v galerii Czech Photo Centre. Návštěvníci si na ní prohlédnou snímky znázorňující evoluci a stvoření světa od fotografa Vladimíra Bruntona, který se ve své tvorbě vrací k ruční technice vyvolávání snímků.

Díla českých výtvarníků Aléna Diviše a Josefa Zlamala vystavuje galerie U Betlémské kaple. Oba autory od sebe dělí víc než 80 let, spojuje je však zájem o existenciální či náboženská témata.

Josef Zlamal je současný česko–německý výtvarník, který svá díla vystavoval v Šanghaji, Londýně nebo Curychu. Tvoří především pomocí ručního papíru, dřeva a inkoustu. V jeho pracích lze nalézt motivy z náboženství, německého expresionismu, komiksu, němého filmu či postmoderny. Český výtvarník Alén Diviš (1900–1956) prožil většinu života v zahraničí. Byl žákem malíře Františka Kupky, stýkal se i s dalšími umělci, například Janem Zrzavým či Toyen.