Tipy na víkend v Praze

Karolinum Universita, Praha 1
Karolinum Universita, Praha 1

Růže a tulipány o víkendu zaplní prostory Karolina. Výstava nahlížející za oponu české oděvní scény probíhá v Galerii Českých center. A v Praze se také bude slavit svátek svatého Patrika, třeba na náplavce ochutnáte irské speciality.

Užijte si v neděli v Praze Den Vltavy při příležitosti zahájení sezony na Vltavě. Akci pořádá Vševltavský spolek. Připraveny jsou plavby po Vltavě zdarma a podívat se můžete třeba i do veslařského klubu Slavia.

Procházka s rybářem na sever Prahy

Vzadu čistírna odpadních vod mezi Trojou a Bubenčí

Pojďte s námi na ryby. V Praze? No jasně! Míst, která jsou rybářským rájem, je tu požehnaně. S Pavlem Vránou z Českého rybářského svazu se vydáme na sever. Na místo, kde to sice moc nevoní, ale berou!

V Praze se o víkendu chystá Tour svatého Patrika. V sobotu najdete na náplavce Street food s irskými specialitami a v neděli projde kampusem Hybernská průvod irských převleků a masek a večer se zeleně rozsvítí Petřínská rozhledna. Právě zelená barva je symbolem tohoto původně irského svátku, který se v současnosti slaví skoro po celém světě.

Tisíce růží a tulipánů zaplnily historické prostory pražského Karolina. Do nedělního odpoledne se tam dozvíte informace o květinové etiketě, o tulipánových polích i o tom, jak se vymýšlí jména květin.

Grafické listy vytvořené z jednotlivých okének filmu, který byl natočen během několika ročníků pražského týdne módy, vystavuje jejich autor Jakub Jahn. Výstava nazvaná Sladké sny (Sweet Dreams), která podle autorů nahlíží za oponu české oděvní scény, začala v Galerii Českých center v Rytířské ulici v Praze. Potrvá do 30. března.

Jahnovu tvorbu v galerii reprezentuje 85 grafických listů, které vznikly otiskem jednotlivých okének filmu natočeného během uplynulých ročníků Mercedes-Benz Prague Fashion Week.