Tipy na víkend v Praze

14. prosinec 2018
Rudolfinum

Pražská Invalidovna se mimořádně v sobotu otevře veřejnosti. V sobotu se také můžete vydat na speciální vánoční plavbu po Vltavě. Na náměstí Václava Havla se koná další Dyzajn Market Zima a v Pragovka Gallery zase Vánoční ArtBazaar.

Galerie Hala C – unikátní prostor v industriálních Vysočanech

Galerie Hala C celek

Prostor galerie je určený pro umělecké výstavy, fotografické expozice, veřejné a soukromé akce, konference s promítáním, autogramiády, besedy a další aktivity.

Ubikace, vojenské vězení, kotelnu nebo kapli, to všechno můžete vidět v pražské Invalidovně. Mimořádně se otevírá tuto sobotu a prohlídky jsou plánované mezi desátou a patnáctou hodinou. Vstupné je zdarma.

Na speciální vánoční plavbu se můžete v sobotu vydat po Vltavě. První loď vyplouvá v 17 hodin z přístaviště Judita u Karlova mostu, poslední zájemci se plavby můžou zúčastnit v devět večer. Cesta trvá zhruba půl hodiny.

Na náměstí Václava Havla v Praze navštivte o víkendu Dyzajn market Zima. Zúčastní se téměř 300 tvůrců nejen z ČR.

V pražské Pragovka Gallery se koná v sobotu od 11 hodin Vánoční ArtBazaar, na kterém si můžete zakoupit originály od místní umělecké komunity.

Pražské Rudolfinum rozezní v sobotu v 19:30 Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby v podání Českého národního symfonického orchestru. Výtěžek z koncertu bude věnován na nové varhany pro katedrálu sv. Víta.

V pražském Foru Karlín zakončí v sobotu od 20 hodin své podzimní turné skupina Jelen, která připomene osobnost zpěváka Michala Tučného.