Tipy na víkend v Praze

Cari Cari na sobotní Radio Wave New Stage na festivalu Metronome
Cari Cari na sobotní Radio Wave New Stage na festivalu Metronome

V Holešovicích probíhá o víkendu festival Metronome, vystoupí třeba Liam Gallagher nebo Pražský výběr. Z nádraží Praha–Smíchov vyráží v sobotu další z nostalgických jízd historickým vlakem Českých drah. Na Novoměstské radnici v Praze zase ochutnáte francouzská vína.

Divočina na okraji Prahy, to je Vinořský park

Ve výklencích možná sedávali lovci

Přírodní rezervace, tvořená bývalým zámeckým parkem, to je Vinořský park. Na jihozápadě je alejí spojen s přírodní památkou Bažantnice v Satalicích. Převážně zalesněné území s několika prameny je ohraničené pískovcovými skalami. Je to „divočina“ na okraji Prahy, pro kterou existuje mnoho dohadů, ale fakta téměř žádná. Po zbytcích bývalého zámeckého parku lze v přírodní rezervaci s úspěchem pátrat, objevíte části stromořadí nebo detaily vytesané ve skalách.

Liam Gallagher, Kraftwerk 3–D, Pražský výběr, Hlasy svobody (Bára Poláková, Emma Smetana, Charlie One, Ille, Kaia Brown, Lenka Filipová, Lenka Nová, Monika Načeva, Never Sol, Tereza Černochová, Žofie Dares), nebo Lenka Dusilová – vystoupí v pátek a v sobotu na festivalu Metronome v pražských Holešovicích.

Z nádraží Praha–Smíchov vyráží v sobotu třetí ze série nostalgických jízd Českých drah nazvaných Párou Prahou. Historický vlak pojede okružní trasou po fotogenických tratích na západě metropole a těsně za jejími hranicemi.

Na Novoměstské radnici v Praze najdete v sobotu festival francouzského vína a delikates Pavillon français.

V pražském letohrádku Hvězda najdete výstavní projekt Památníku národního písemnictví Z rodinného alba: Příběhy česko-slovenského kulturního sbližování. Výstava mapuje dialog české a slovenské kultury od počátku 19. století do roku 1939. Uvidíte, jak se Češi a Slováci stýkali a poznávali a jaké kulturní výsledky z toho vzešly.