Teď to teprve začíná. Snad nám pomohou naše speciální formace, doufá před semifinále obránce Ščotka

27. květen 2022

Česká hokejová reprezentace si po třech letech zahraje semifinále mistrovství světa. Stejně jako v Bratislavě v roce 2019 porazili Češi ve čtvrtfinále Německo. Tentokrát 4:1. V nervydrásajícím semifinálovém duelu utekla "hrobníkovi z lopaty" Kanada, která proti Švédům otočila vývoj utkání až v závěrečných dvou minutách a udeřila hned na začátku prodloužení. A právě Kanaďané budou soupeřem Čechů v bitvě o finále. Ta začíná v sobotu od 17:20 v přímém přenosu Radiožurnálu Sport!

Vítězstvím nad Německem si čeští hokejisté zajistili dva víkendové souboje, kdy se rozhodne o letošních medailistech světového šampionátu. V Deck areně v Tampere se v sobotu v podvečer střetnou s Kanadou a vítěz si zaručí postup do finále. Přitom Kanada ještě v 59. minutě čtvrtfinálového zápasu se Švédskem prohrávala 1:3, ale dvě branky během 30 sekund a bleskový úder v prodloužení katapultoval kanadskou reprezentaci do bojů o medaile! To Češi zápas s Německem kontrolovali. Kdo bude v bitvě o finále v lepší psychické výhodě?

„Máme obrovskou radost, že jsme to urvali, ale ta cesta ještě nekončí. Dá se říct, že to teprve teď začíná. Čeká nás další důležitý krok a myslím, že to bude hodně o nás. Měli by nám pomoct naše speciální formace,“ věří obránce Jan Ščotka před semifinále s Kanadou v sílu české hry v přesilovkách i oslabení.

Čtěte také

Přesilovka jako zbraň, propracovaný defenzivní systém a jistý brankář Karel Vejmelka. To jsou hlavní důvody toho, že si tým trenéra Jalonena zahraje o medaile. Jak moc blízko nebo moc daleko vysněný cenný kov je? Na medaili čeká český hokej už deset let, teď je k ní po čase znovu blízko. „Je to blízko, ale zároveň hodně daleko. Zbývají čtyři týmy a to je pořád moc,“ uvědomuje si David Pastrňák.

Nezapomeňte si v sobotu od 17:20 naladit Radiožurnál Sport s komentářem Františka Kuny a Petra Kadeřábka a pomožte svým fanděním dotáhnout české hokejisty k medaili!

Kdy ve Finsku hrají Češi?

  • 14. května Česko – Velká Británie 5:1
  • 15. května Česko - Švédsko 3:5
  • 17. května Česko - Rakousko 1:2 po samostatných nájezdech
  • 19. května Česko - Lotyšsko 5:1
  • 21. května Česko - Norsko 4:1
  • 23. května Česko - USA 1:0
  • 24. května Česko - Finsko 0:3

Čtvrtfinále

  • 26. května Česko - Německo 4:1

Semifinále

  • 28. května 17:20 Česko - Kanada

Jak nás naladíte?

Nenechte si ujít skvělou hokejovou atmosféru, i když budete tou dobou zrovna v práci nebo na cestách, a poslouchejte sport na Radiožurnálu Sport. Radiožurnál Sport vám také přináší ohlasy hráčů a trenérů, reportáže ze zákulisí světového šampionátu.

Naladíte nás na digitálních rádiích DAB+, na internetu nebo v televizní síti DVB-T2. A poslouchat Radiožurnál Sport můžete jednoduše také ze svého mobilního telefonu nebo tabletu v aplikaci mujRozhlas. Tam najdete také kompletní audioarchiv našeho vysílání.

autoři: Petr Kadeřábek , rej
Spustit audio

Související