Startuje bitva o extraligový titul. Pardubice ve finále vyzvou Třinec

15. duben 2024

Už v úterý 16. dubna v 18 hodin vypukne první zápas finálové série mezi Pardubicemi a Třincem. Hlavní favorit na zisk titulu měl po semifinále značný prostor na odpočinek, naopak Slezané mají v nohách dvě sedmizápasové bitvy. Kdo nakonec vybojuje mistrovský titul? Všechny duely vám nabídneme v přímém přenosu a spolukomentovat je bude i expert Radiožurnálu Sport Martin Procházka.

Hokejisté Pardubic si nejdřív poradili ve východočeském čtvrtfinálovém derby 4:1 na zápasy s Hradcem Králové a poté smetli Litvínov 4:0. Naopak Třinec má za sebou dvě sedmizápasové série. Ve čtvrtfinále proti Českým Budějovicím Oceláři vedli už 3:0 na zápasy, ale nakonec o postupu rozhodli až v sedmém duelu.

Silný příběh pak svěřenci trenéra Zdeňka Motáka napsali v semifinále, kde Oceláři porazili v rozhodujícím sedmém utkání Spartu na jejím ledě 3:2 ve čtvrtém prodloužení a jako první v extraligovém play-off otočili sérii ze stavu 0:3. V čase 121:46 rozhodl před nejvyšší návštěvou letošních vyřazovacích bojů 16 780 diváků druhý nejdelší zápas domácí nejvyšší soutěže útočník Miloš Roman.

Všechna utkání finálové bitvy uslyšíte ve vysílání Radiožurnálu Sport, ale také na internetu na webu iROZHLAS.cz nebo na mujRozhlas.cz

autoři: Radiožurnál Sport , rej
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.