Soutěž: Za 3 správné odpovědi vás vezmeme na koncert

Pokud dnes 15. 10. odpovíte správně na všechny 3 otázky moderátora, máme pro vás ceny kulturní a hudební.

Budou to jednak vstupenky na koncert Mira Žbirky, který bude hudební oslavou čtyřiceti let jeho úspěšné sólové kariéry. Absolvuje pouhé tři exkluzivní koncerty a to v Londýně, v Praze a v Bratislavě a bude na nich „servírovat“ vybrané hudební menu, na kterém budou samozřejmě všechny jeho dobře známé hity, ale i nové skladby z posledního studiového alba. Právě na pražský koncert, který se koná 3. prosince v pražské O2 aréně pro Vás máme vstupenky.

Poslední Mekyho album vyšlo loni na podzim, jmenuje se „Double Album“ a je to už druhé, které natočil v londýnském studiu Abbey Road. Meky je velmi rád, že ho na koncertech doprovodí také ti, kteří se na natočení alba podíleli a on tak může i českému publiku představit muzikanty, kteří doprovázeli na velkých světových turné Paula Mc Cartneyho, Ringo Starra a další.

Zmíněné „Double Album“ vyšlo ve slovenštině i angličtině na 2CD a 2LP, obal je výtvarným dílem světoznámé české malířky Míly Fürstové a na CD je např. i duet Skúška snov s Katarínou Knechtovou, ke kterému napsal text Kamil Peteraj a hudbu Miro Žbirka. Toto 2CD bude také, kromě vstupenek, součástí Vaší dnešní ceny.

Jak soutěžíme?
Každý všední den ve 12:40 vám po soutěžním příspěvku postupně položíme tři otázky, odpovídat na každou musíte začít do pěti vteřin. Pokud začnete odpovídat později, odpověď je neplatná a hodnotíme ji jako nesprávnou. Kompletní pravidla najdete zde.

A co když se jednou spletete?

Pokud odpovíte jen na 2 otázky správně, zašleme Vám dneska opravdu zajímavou cenu, obsahující vstupenky, na letošní, už 21. ročník mezinárodního festivalu designu Designblok. Je to největší, nejvýznamnější a nejnavštěvovanější přehlídka současného designu a módy v České republice; orientuje se na design a všechny jeho oblasti. Uskuteční se v Praze tento týden od 17. do 21. října, opět na Výstaviště v Praze Holešovicích (vstupenky platí na celou dobu festivalu a součástí Vaší ceny jsou i další dárky od pořadatelů).

Na Designbloku najdete nejen nábytek a interiérové doplňky, představí se zde česká designérská špička, rekordních 342 designérů, módních designérů i firem a pořadatelé letos přicházejí i s premiérou dvou velkých konferencí. Jejich zaměřením je shodně s tématem celého festivalu Budoucnost v odlišných aspektech lidského života. 

Designerie, centrální výstava umístěná ve střední hale Průmyslového paláce, bude členěna do několika tematických okruhů – jak budeme v budoucnu žít, jak budeme pracovat, hrát si, nebo odpočívat; jak se budeme oblékat, z čeho budeme vyrábět předměty, které denně využíváme. Nebude chybět ani interaktivní zóna pro děti. Najdete tu i prezentace šperků, oděvů i užitkového designu od těch nejlepších českých návrhářů.

V sobotu 19. října se s námi můžeme na Designbloku i potkat, budeme z něj vysílat živě v čase 10 – 14 hodin z našeho krásného stříbrného R-streamu.

Za pouze jednu správnou odpověď cena útěchy

Pokud odpovíte správně jen na 1 otázku, neodejdete s prázdnou. Pošleme vám cenu útěchy jako dárek přímo od Radiožurnálu.