Soudní sociální pracovníky potřebujeme. Pokud je ztratíme, už je do justice zpátky nedostaneme, upozorňuje předseda soudu
Na konci roku vyprší financování soudních sociálních pracovníků. Ti pomáhají u soudu ve sporech s dětmi nebo lidmi s hendikepem a soudy si jejich práci pochvalují. „Jejich devízou je třeba to, že jsou schopni odborně promluvit a poradit nejzranitelnějším lidem,“ říká předseda vsetínského soudu Pavel Kotrady. Zatím ale není jasné, zda-li se podaří zajistit nový zdroj financování. Podle analýzy ministerstva spravedlnosti bude potřeba najít skoro 30 milionů korun.
Související
-
Technici i jazykoví lektoři. Díky sociální firmě získávají zrakově handicapovaní zaměstnání
V Olomouci už více než 10 let funguje sociální firma Ergones, zaměstnává celkem 16 pracovníků se zrakovým handicapem.
-
Alimenty? „Dítě má právo se podílet na životní úrovni lépe situovaného rodiče,“ myslí si soudce
Ministerstvo spravedlnosti připravuje proto nové tabulky k určování výživného. Návrh by měl vést k většímu počtu mimosoudních dohod.
-
Laurenčíková: Rasistické výroky a oddělování dětí z menšin jsou nepřijatelné
Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková se vyjádřila proti výrokům senátorky Jany Zwyrtek Hamplové o segregaci romských školáků.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.