Slavné příjmení mi nepomohlo. Křeček v noční košili pro mě znamenal konec, vzpomíná Marek Brodský
Ve filmu Rozpuštěný a vypuštěný si ho diváci zamilovali. Pak ale animátor, výtvarník a publicista Marek Brodský pověsil herectví na hřebík. „Zaprvé jsem zjistil, že jsem trémista a nikdy se neotevřu. Zadruhé jsem měl výčitky, že existují lidé, kteří do toho investují, učí se řemeslo, což já nikdy nedělal. A zatřetí jsem se bál, že si lidé budou myslet, že jsem to díky svému příjmení měl jednodušší,“ vypočítává své důvody.
Definitivní herecký konec pro něj ale znamenal hlavně seriál Křeček v noční košili. Jak to dnes vysvětluje? A proč mezi jeho časté výtvarné motivy patří hroby a hřbitovy? Poslechněte si celý rozhovor.
Související
-
Marek Brodský touží spojovat nespojitelné
Herec, hudebník, textař a výtvarník Marek Brodský byl ve středu (2. listopadu) po 11:05 hodině hostem magazínu Je jaká je a moderátorky Martiny Kociánové.
-
100 let Vlastimila Brodského: Čemu se chtěl věnovat, než se stal činohercem?
Před rovným stoletím se v Ostravě-Hrušově narodil nositel jednoho z nejcharakterističtějších hlasů mezi českými herci – Vlastimil Brodský, řečený Bróďa.
-
„Já jsem se na to netěšil.“ Tobogan v pyžamu s Markem Brodským
Ještě když Marek Brodský hrával s kapelou Nahoru po schodišti dolů band, schovával se jako bubeník za plentu, aby nebyl vidět. Neposkytuje ani moc rozhovorů.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.