Seemanová a Choupenitch: Vedro v Tokiu bylo šílené. Klobou dolů před těmi, kteří závodili venku

Z Tokia se postupně vrací čeští olympionici, kteří už mají své závody za sebou. Jak budou na hry vzpomínat? „Bylo to super. Člověk nemusí mít medaili, ale stačí 6. místo ve finále a ve vesnici se cítí jako vítěz,“ popisuje plavkyně Barbora Seemanová. A co bylo v Tokiu nejtěžší? „Těžké bylo, když jsem prohrál semifinále a měl jsem krátký čas se připravit na zápas o třetí místo,“ tvrdí bronzový šermíř Alexander Choupenitch.

Jaké zkušenosti si odvezla Barbora Seemanová z her v Riu, kde jí bylo 16 let? Jak Alexander Choupenitch oslavil medaili? A našli si na olympijských hrách kamarády z řad soupeřů? Poslechněte si celý rozhovor!

Tokio den po dni
autoři: Jiří Chum , Vavřinec Hradilek , vla

    Související

    Více o tématu

    E-shop Českého rozhlasu

    Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

    Jan Rosák, moderátor

    slovo_nad_zlato.jpg

    Slovo nad zlato

    Koupit

    Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.