Seemanová a Choupenitch: Vedro v Tokiu bylo šílené. Klobou dolů před těmi, kteří závodili venku
Z Tokia se postupně vrací čeští olympionici, kteří už mají své závody za sebou. Jak budou na hry vzpomínat? „Bylo to super. Člověk nemusí mít medaili, ale stačí 6. místo ve finále a ve vesnici se cítí jako vítěz,“ popisuje plavkyně Barbora Seemanová. A co bylo v Tokiu nejtěžší? „Těžké bylo, když jsem prohrál semifinále a měl jsem krátký čas se připravit na zápas o třetí místo,“ tvrdí bronzový šermíř Alexander Choupenitch.
Jaké zkušenosti si odvezla Barbora Seemanová z her v Riu, kde jí bylo 16 let? Jak Alexander Choupenitch oslavil medaili? A našli si na olympijských hrách kamarády z řad soupeřů? Poslechněte si celý rozhovor!
Související
-
Fleretista Choupenitch vybojoval bronz na olympiádě v Tokiu! Český šerm slaví medaili po 113 letech
„Všechno se ve mě úplně mísí. Před chvílí jsem brečel, teď se směju. Bude chvíli trvat, než to vstřebám,“ popisoval své pocity Choupenitch ve vysílání Radiožurnálu Sport.
-
Jaká byla olympiáda v Tokiu? „Jiná, ale pěkná,“ říká Prskavec. „Byla krásná,“ tvrdí Krpálek
„Všichni si udělali čas a šli mě přivítat. S Jířou jsme na sebe skočili a řekli jsme, že je to něco úžasného,“ vzpomíná zlatý Krpálek na návrat do olympijské vesnice.
-
Úspěch českých tenistek na hrách v Tokiu: „Mám z holek hroznou radost,“ říká Barbora Strýcová
„Bára s Káčou byly favoritky. Byl na ně hrozně velký tlak, ale zvládly to hezky,“ myslí si tenistka Barbora Strýcová.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.