Šance je. Pevně věříme, že výkon bude lepší než včera a kluci budou chtít vyhrát, říkají hokejové legendy
Čeští hokejisté dnes nastoupí boj o bronz proti Rusům. Hosty Jana Pokorného byli bývalí hokejisté Vladimír Martinec a Pavel Richter. Mluvili třeba o tom, v čem jsou naši hokejisté dobří a kde by naopak měli zabrat.
Čeští hokejisté vystřelili na kanadskou bránu jedenačtyřicetkrát a dali jen jeden gól. „To se stává,“ říká Martinec, „pamatuju si na rok 1972, kdy jsme Američany přestříleli 51 ku 15, ale prohráli jsme.“ Pro hráče je frustrující, když střílí, ale gól nepadne. „Myslím si, že kluci dneska nejsou tolik psychicky odolní, sami se dostávají pod tlak.“ A Pavel Richter ho doplňuje: „Tlak na hráče přichází ze všech stran, vytváří ho i novináři a myslím, že úplně zbytečně.“
Jak hodnotí zápas Finska proti Rusku? „Nejlepší utkání šampionátu, každou vteřinu se bylo na co dívat. Finové hráli neskutečně, Rusy k ničemu nepustili. Neměli za celý zápas žádnou šanci,“ pochvaluje si Pavel Richter a Vladimír Martinec ho doplňuje: „Finové hráli ve velkém pohybu a velice zodpovědně. Přemýšleli a věděli, co mají dělat – a skutečně to udělali. Když viděli, že šance není velká, počkali, až bude větší.“
Sledujte sportovní hosty na vlastní oči. Vysíláme živě každý den na kamerách zde.
Dnes čeká české hokejisty zápas proti Rusku. Kdo se lépe vyrovná s porážkou? „Myslím si, že větší tlak pociťuje ruský tým. Věřili, že získají titul a už to muselo být zklamání. Naši by se měli s případnou prohrou vyrovnat lépe. Chtějí být třetí, mít po letech medaili – a chtějí porazit Rusko. Ta motivace tu je,“ říká Martinec. „Máme to v genech. Rusko je hokejová velmoc a také je to náš nepřítel. Medaili jim jen tak nedáme, ale musíme bruslit lépe než včera,“ doplňuje ho Richter.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.