Sádlo je dobré, zdravé a tak pro naše těla potřebné. A jeho cena klesá, upozorňuje Maurer

21. říjen 2017
Glosa Pavla Maurera

Když se řekne sádlo, spousta dietářů, luxusních modelek a přihlouplých nutricionistů obrací oči v sloup. A přitom sádlo je tak dobré, tak zdravé a tak pro naše těla potřebné! Fámy o tom, že sádlo nám dramaticky zvyšuje cholesterol, už jsou, doufám, dávno za námi.

Že sádlo obsahuje vysoké množství tuku, s tím přece všichni počítáme a také už všichni víme, že když se snažíme tuhle přirozenou součást našeho jídelníčku nahradit tuky jinými, třeba pouze rostlinnými, tak to není úplně ta nejsprávnější cesta k vyrovnanému zdraví.

Sádlo, ať už vepřové, husí či kachní prostě patří přirozeně do jídelníčku homo sapiens. Otázkou zůstává, jak s ním máme nakládat? Já jsem přesvědčen, že každý jinak, protože jsme každý jiná, specifická tělesná konstituce a někdo potřebuje sádla víc a jiný zase méně. Jedno je však jisté. Sádlo jako koncentrovaný tuk je nositelem chuti a když některá jídla nepřipravujeme s pomocí sádla, většinou nestojí za nic!

Některé poslední výzkumy dokonce tvrdí, že smažení na sádle je pro náš organizmus mnohem zdravější. Hodně rostlinných tuků totiž vytváří při smažení více karcinogenních látek než obyčejné sádlo. Na smažení a pečení je bezesporu sádlo vhodné, navíc cenově příznivé!

Domácí sádlo

Já netvrdím, že si máme každé ráno hned namazat chleba sádlem a pak na něm máme smažit kdeco od cibule až po řízek, ale trochu toho poctivého sádlíčka v našem jídelním lístku určitě neuškodí. Dodá nám prostě jiné hodnoty než jistě skvělý a chutný olivový nebo jiný rostlinný olej. O náhražkových tucích zde vůbec nehodlám mluvit. Ty pro mne jakoby neexistují.

Naopak, když mi strýc z Moravy namaže krajíc chleba s vlastním škvarkovým sádlem, na něj na tenko nakrájí plátky česneku, lehce posolí a přidá kyselou okurčičku, já jsem v tu chvíli v „sedmém nebi”! Loučím se tedy s vámi pokřikem: „Maso, sádlo, lůj, sádelníku stůj!” A především pak nezapomeňte, že všeho s mírou a všeho do času!

autor: Pavel Maurer
Spustit audio