Pro žáky se chystají letní kempy. Budou dobrovolné a zdarma, tvrdí prezident asociace ředitelů Černý

Jak se školy připravují na návrat studentů do lavic? Zvládnou plošné testování žáků? Jak velkou komplikací bude rotační výuka na prvním stupni? A jak by měl vypadat několikaletý plán doučování, který chystá ministerstvo školství? Hostem Tomáše Pancíře ve Dvaceti minutách Radiožurnálu byl prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý.

Odborníci upozorňují, že distanční výuka prohloubila nerovnost mezi žáky. Ministr školství Robert Plaga (za hnutí ANO) minulý týden mluvil o tom, že chystá plán doučování, který bude trvat dva až tři roky. Máte nějaké zprávy o tom, co konkrétně v něm bude?

Určitě tam budou nějaké letní kempy. To jsme řešili s panem náměstkem zrovna dnes.

Čtěte také

Budou ty kempy povinné?

Budou dobrovolné a měly by být zdarma, což je dobré, protože by to mohlo pomoct těm dětem, které na tom nejsou sociálně dobře.

Je dobře, že budou dobrovolné? Neměly by být v některých případech povinné?

V některých případech by to určitě pomohlo. Bojím se ale, že to z právního hlediska není možné.

Jak velké množství žáků se na ně dostane? Bavili jste se o nějakém rozsahu?

Vzhledem k tomu, že se s nimi počítá na delší dobu, tak by bylo dobré, kdyby se tam dostaly všechny děti, které to potřebují. Podle mého odhadu je to až čtvrtina dětí.

Počítáte s nějakým speciálním doučováním v rámci běžného školního týdne?

Určitě a mám dokonce informace z ministerstva, že se chystá finanční injekce, která by měla toto doučování podpořit.

autoři: Tomáš Pancíř , vla

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.