Co dělám v rozhlase: Moderuji Dvacet minut Radiožurnálu a každé úterý po 15. hodině připravuji pořad K věci, do kterého zvu osobnosti, které mají co říct k dění ve středních Čechách.
A kromě toho se podílím na některých projektech Českého rozhlasu (například na přípravě nového počítačového redakčního systému) a jsem místopředsedou expertní skupiny pro rozhlasové zpravodajství v rámci EBU (Evropské vysílací unie).
Před rozhlasem: Vystudoval jsem Právnickou fakultu UK a už během studií jsem dělal reportéra v pražském Rádiu City. V soukromých rádiích jsem zůstal 15 let, z toho většinu v Rádiu Blaník, kde jsem měl jako jeho ředitel na starosti nejen zpravodajství, ale i program, propagaci a vůbec celý jeho chod. V roce 2008 jsem se nechal zlákat startem zpravodajské televize Z1, kde jsem si vyzkoušel práci reportéra, editora i vedoucího vydání. A na podzim 2009 jsem přešel do Rozhlasu. Nejprve jako moderátor Radiožurnálu, pak jako vedoucí domácí redakce a od roku 2012 jsem ředitelem Centra zpravodajství. Od roku 2013 jsem také členem expertní skupiny EBU pro rozhlasové zpravodajství. A od března 2016 do září 2018 jsem vedl rozhlasové studio pro Prahu a střední Čechy.
Co mě baví: Rodina, cestování, fotografování, čtení, sport (aktivně běhání, pasivně hlavně fotbal a hokej – a to v hledišti, u televize i u rádia), dobré jídlo a pití, české písničky a filmy, humor pánů Svěráka, Smoljaka a Cimrmana, nové technologie, impresionismus, architektura, hra na piano a řada dalších činností a věcí, na které mám bohužel podstatně méně času, než bych si představoval.
Všechny články
-
Zajíček: Smlouva s KHNP by měla být uzavřena co nejdříve, na dobré podmínky by se ale mohlo počkat
Platí stále, že nabídka korejské KHNP na dostavbu jaderné elekrárny Dukovany je ta nejlepší možná? Kolik českých firem se bude na dostavbě podílet?
-
Marek: Každý politik by už měl mít už na stole ekonomický plán, aby se po volbách neztrácel čas
Jaké ekonomické úkoly a výzvy bude mít na stole příští vláda, bez ohledu na to, kdo ji bude sestavovat? Co bude třeba udělat s daňovým či penzijním systémem?
-
Odpolední publicistika: Smlouva Česka s KHNP. Čínské zboží v Evropě. Dřívější probouzení přírody
Hrozí Evropě zaplavení levným čínským zbožím poté, co americký prezident zvýšil reciproční cla pro Čínu na 125 procent, zatímco většině zemí cla na 90 dnů pozastavil?
-
Německá vláda bude stabilní, protože ví, že hraje o důvěryhodnost politického středu, míní politolog
Co se dá očekávat od nové německé vlády, na které se dohodla Konzervativní unie CDU-CSU se sociální demokracií? Jak se nový kabinet vypořádá s migrací?
-
Polední publicistika: Pozastavení většiny amerických cel. Pokračující spor o veřejnoprávní poplatky
Co stojí za rozhodnutím Trumpa pozastavit na 90 dnů platnost recipročních cel pro většinu zemí s výjimkou Číny, které cla navýšil? Neoslabuje to Trumpovu image obchodníka?
-
Válek: Líbilo se mi, co Polouček provedl na Homolce. Zpětnou vazbu o Motole dostanu do prázdnin
Přes všechny snahy o příměří boje na Ukrajině pokračují. Jak si se zraněnými vojáky a civilisty dokáže poradit ukrajinské zdravotnictví?
-
Daníme hloupě. Nejvíc pracující chudobu, zato nemovitosti daníme méně než okolní státy, říká Prokop
„Český daňový systém je relativně hloupý v tom, jak sází na daně, které brzdí ekonomický růst a jak zakrnělé má spotřební daně a danění nemovitostí,“ tvrdí Daniel Prokop.
-
Američané jsou velmi nervózní. Očekávají, že cla jsou jenom začátek ekonomické války, varuje Švejnar
„Američané opravdu berou ekonomické aspekty vážně. Trump je pod tlakem. Snaží se udržet takovou tu pozitivní náladu, ten náboj,“ popisuje ekonom Jan Švejnar.
-
Prouza: Oko za oko? Evropa může být chytřejší. Místo cel může cílit na americký digitální sektor
Akciové trhy od rána reagují prudkým poklesem na ohlášená cla na dovoz zboží do USA a na čínská odvetná opatření. Dokáže se Evropa vyhnout globální obchodní válce?
-
Polední publicistika: Vliv mrazů na včely a úrodu ovoce. Demonstrace proti Trumpovi. Vítání jara
Jak se ovocnáři a včelaři vyrovnávají s mrazy? Jaký vzkaz poslala Donaldu Trumpovi více než tisícovka demonstrací napříč USA? A jak dnes vítají příchod jara v Telči?
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »