Příběh století

Co za posledních 100 let nejvíce inspirovalo Václava Klause, Martina Kocandu a další?

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Příběh století: Co za posledních 100 let nejvíce inspirovalo Václava Klause, Martina Kocandu a další?
0:00
/
0:00

Příběh století: „Jaký příběh nebo událost vás v posledním století nejvíce inspirovala?“ Radiožurnál při příležitosti jednoho století od založení republiky oslovil sto význačných osobností společenského, politického, kulturního a sportovního života.

  • Pavel Šámal, předseda Nejvyššího soudu
  • Naděžda Goryczková, ředitelka Národního památkového ústav
  • Václav Klaus, exprezident a bývalý předseda vlády
  • Martin Kocanda, ředitel Národní knihovny
  • Radek Vondráček, předseda Poslanecké sněmovny

Pro někoho to je zlaté tažení hokejistů na olympiádě v Naganu, pro někoho sametová revoluce nebo okupace ze srpna 1968. Zlomových momentů zažila republika za sto let od svého vzniku nespočet. A každý z nás má svůj příběh století jiný… Jak odpověděli naši sportovci, vědci, státní činitelé či osobnosti kulturního života České republiky?

zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová